Kongreye 10 Gün Kala Sıcak Saatler

Kongreye 10 Gün Kala Sıcak Saatler

Yayınlama: 08.01.2015
244
A+
A-

 

Kongreye 10 Gün Kala Sıcak Saatler

 

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığının 5. Olağan kongresine sayılı günler kala Ahmet Akçay ve ekibine şok etkisi yaratacak gelişmeler meydana geliyor.


Parti içerisinden edinmiş olduğumuz bilgilere göre AK Parti Genel Merkezi Tekirdağ ilinde Ahmet Akçay ve ekibine yönelik anket yaptırdı ve ankette olumsuz sonuçlar çıktığı öğrenildi. Genel Merkezin kongre tarihine yaklaşılmasının ardından Tekirdağ'da il başkanlığı için anket yaptırdığı ve anketlerde Ahmet Akçay ve Ekibinin yapmış olduğu çalışmalar Parti tabanına anketörler tarafından soruldu. Parti tabanının çoğunun Ahmet Akçay'ı tanımadığı ve mevcut yönetimin yapmış olduğu çalışmalardan memnun olmadıkları ortaya çıktı.


Ahmet Baha Öğütken'de Nabız Yoklamıştı


Geçtiğimiz haftalarda genel merkezden gelen Trakya Bölge Koordinatörü Ahmet Baha Öğütken AK Parti Tekirdağ İl başkanlığına gelerek partinin önde gelen isimleri ile bire bir görüşmeler gerçekleştirildi. Ahmet Baha Öğütken'in gerçekleştirmiş olduğu görüşmelerden de Ahmet Akçay ve ekibine olumlu yönde bir tepki alamadığı edinilen bilgiler arasında.


Genel Merkez Randevuyu İptal Etti


Edinilen bilgiye göre Ahmet Akçay'ın bugün Ankara'ya  AK Parti Genel Merkezine giderek Kongre için görüşeceği  fakat Genel Merkezin anket sonuçlarına göre  Randevuyu iptal ettiği öğrenildi. Randevunun iptal edilmesi üzerine AK Parti Genel Merkezi kongreye günler kala Ahmet Akçay'a alternatif bir isim arıyor olabileceğini akıllara getirdi.