Metin Akgün’den Zehir Zemberek Açıklama

Metin Akgün’den Zehir Zemberek Açıklama

Yayınlama: 08.04.2015
220
A+
A-

 

Metin Akgün’den Zehir Zemberek Açıklama

 

AK Parti’de merakla beklenen adayların açıklanmasının ardından 3.sıradan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Adayı olan Metin Akgün AK Parti Çorlu İlçe Teşkilatına gelerek basın toplantısı düzenledi. Yaklaşık 52 gün süren yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirten Akgün son dönemlerde Çorlu’nun gündemini teşkil eden ve ulusal basına da yansıyan paralel yapı operasyonu ve 70-80 kişiden oluşan liste ile ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.


 AK Parti Tekirdağ 3. Sıra milletvekili Adayı Metin Akgün; “Yaklaşık 52 gün süren yorucu bir çalışmadan sonra bu mutlu günü yaşıyoruz. Eşimle birlikte köyde kerpiç evlerde büyürken buğday yığınlarının üzerinde hep yıldızları seyrederdik. Bu gün kürek kumculuğundan, kamyon şoförlüğünden hayallerimizin arkasına geçmedik. Sınıf atlayarak çalışarak geldiğimiz bu günde Allah şahsıma AK Partimizden Tekirdağ Milletvekili 3. Sıra adaylığını nasip etti” dedi.


‘LİSE MEZUNUSUN DEDİLER, PARTİMİZ KABUL ETMEZ DEDİLER’


İlerlemenin tek başına olmayacağını sözlerine ekleyen Akgün “Teşkilatlarımız olmasa ben burada 3. Sıra adayı olamazdım. Önümüzde ki bu 2 aylık süre içerisinde bu 52 günlük süre içerisinde çalıştığımızın en az 100 katını çalışacağız. 3. Sıralar, 4. Sıralar bizim avucumuzda olan şeyler. Teşkilatlarımızla birlikte var gücümüzle çalışarak bunu başaracağımıza eminim. Basın mensuplarımızın da çok büyük destekleri var. Genel Merkezimize teşekkür ediyorum. Lise mezunusunuz dediler, partimiz kabul etmez dediler. Herkesin seçme seçilme hakkı var. Genel merkezimiz güzel irdeledi ve bu onurlu yere layık gördü. Tüm aday adayı arkadaşlarımız bizimle birlikte el birliği ile çalışmalı. Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum. Sivil Toplum Kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.  Demokrasi asıl bizde var. Biz hiç olmazsa kontenjan kullandırmıyoruz. STK`larımız sandığa giderek görüşlerini bildirdi” diye konuştu.


‘70-80 KİŞİLİK LİSTE İLE SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU’


Akgün, “Bildiğiniz gibi Facebook üzerinden Kanada menşeili bir profil, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi isimli bir hesap oluşturuldu. Biz bu ilgili site ile ilgili gereken şikâyetlerimizi yaptık. Burada 70-80 kişilik bir liste savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bu listeyi gördüğümüzde sadece safsata bir liste olduğunu gördük. Bu listenin içerisinde bizim kendi yönetim kurulu üyelerimiz ve AK Partili üyelerimiz mevcuttu” dedi.


YALÇIN BAYER`İN NE KADAR GAZETECİ OLDUĞUNU BİLMİYORUM


Akgün, “Bunlarla uğraşırken Hürriyet Gazetesinde aday adaylığımı açıklamadan hemen önce bir köşe yazısı çıktı. Gazeteci bir arkadaşımız. Ama ben ne kadar gazeteci olduğunu bilmiyorum. Kendisiyle bir samimiyetim yok. Bu yazıda bizim için korkunç derecede iddialar ortaya atıldı. Ama biz hep şöyle yaptık. Gece yarılarına kadar partimizin çeşitli kademelerinde yer alanlarla çalıştık ve dimdik ayakta durduk. Metin Akgün`ün geldiği yer bellidir. Anlımızda ufacık ter zerresi kadar haram yoktur.  Bunun tamamen bir safsata olduğunu biliyorduk. Sonradan konular araştırıldı, öğrenildi. Bu gazeteci arkadaşımızın bizi 3-4 gün sonra arayıp İşte sizin avukatınızla bizim avukatımız görüşsün, bu konu üzerinde bir düzeltme yapalım” dedi. Bizde kendisine sizi tanımıyoruz, samimi değiliz fazla dedik” sözlerini kaydetti.


ALGI OPERASYONU YAPILDI


Akgün, “Çorlu`dan çıkan, Çorlu`nun değer verdiği bir arkadaşımız ama neden böyle bir şey yaptı, neden böyle bir işe kalkıştı bilemiyorum. Paralel yapı ile ilgili olan TAGİD isimli derneğe has bel kader üye olmuş arkadaşlarımız üzerinden de algı operasyonu yapıldı. Kişi buraya kayıt olmuş ama paralelci olup olmadığını kimse bilemez. İstifa eden kişilerin üzerine gidildi. Bu arkadaşlarımızda bir dilekçe ile savcılığa suç duyurusunda bulundu. Biz Allah`tan başka kimseden korkmayız. Allah`ın verdiği canı Allah alır. Bu tarz ithamlarda bulunup yazanlar inşallah doğruları ele alıp kaleme alırlar” ifadelerini kullandı.