ADEN GENÇ İLİM TOPLULUĞU

ADEN GENÇ İLİM TOPLULUĞU

Yayınlama: 13.12.2014
471
A+
A-

 

ADEN GENÇ İLİM TOPLULUĞU

 

Tekirdağ Genç İlim Topluluğu tarafından Ticaret Odası Konferans salonunda  ''Toplumlarda Hukuk ve Önemi'' konulu konferans yapıldı.

 

Tekirdağlı Liseli ve Üniversiteli Gençlerin Bilgi Birikimlerini arttırmak amacı ile kurulan Genç İlim Topluluğunun İlk konuğu Doğuş Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Dr Orhan KUZU oldu. Yaklaşık 150 kişinin katıldığı toplanda konuşan Topluluk Başkanı Ahmet Osman TIRPANCI şu konulara değindi.

 

GENÇLİĞE SAHİP ÇIKILMALI

 

Başkan TIRPANCI “Ülkemizde ve doğal olarak ilimizde de Genç arkadaşlarımızın Bilgiye ulaşmalarında zorluklar var. Gençlerden çok şey bekleniyor ancak bilgiyi sunma ve ulaşma konusunda her ne kadar teknolojik imkanlarda çok olsa biz gençler olarak bize kolay gelen açıdan yaklaşıyoruz ve çok zaman kaybediyoruz. Asla bu yıllara geri dönemeyeceğimizi ve bu yılların çok kıymetli olduğunu bilerek bizde genç arkadaşlarımızın bilgi birikimlerini katkıda bulunmak amacıyla bu topluluğu kurduk, Topluluğumuz Tekirdağ da ki tüm Üniversiteli ve liseli kitleyi hedef almaktadır.” Dedi.

 


Genç İlim Topluluğu Başkanı A. Osman Tırpancı “Gençlerin Fikir sahibi olmadan önce Bilgi sahibi olmaları en büyük çalışma noktamız, Özellikle gün geçtikçe gençliğimizin karşısına çıkan bir sürü tehlikeli durumlar var oluyor bu her geçen günde artıyor. Bu noktada entelektüel birikimi artan genç hayatın içerisinde gereksiz oluşumların içerisinde olmayarak daha kaliteli sonuçlar için çaba göstereceğine inancımızdan dolayı bugün büyüklerimizden de destek istiyoruz.” Diyerek konuşmasına devam etti.


 

BÜYÜKLERİMİZİN BİRİK VE TECRÜBELERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 


Bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Tırpancı “Şimdiye kadar Sayın Valimizi, Ticaret Odası başkanımızı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret ettik ve Konferanslarımıza davet ettik. Bize gerçekten çok ilgi gösterdiler ve kırmadılar Katılım sözü verdiler. Ziyaretlerimiz Toplumda  İş Hayatında, Bürokraside ,Siyasette başarılı Büyüklerimizi Ziyaret edip, Konferanslarımıza davet ederek ,onları gençlerle bir araya getirerek devam edecektir. Şüphesiz ki nasıl siz büyüklerimizin bizlerden büyük beklentileri varsa  bizlerinde bu büyük beklentilere karşılık verebilmek için sizin engin ,yıllara dayanan tecrübelerinize ve birikimlerinize ihtiyacımız olacaktır.” Dedi.

 

İşte Genç İlim Topluluğu Üyeleri

 

Atalay Avcılar         Başkan yardımcısı lise 4 öğrencisi

Şule Aydemir          Konuşmacı sorumlusu lise 4 öğrencisi

Göktuğ Bayraktar  Sosyal Medya Sorumlusu (İNSTAGRAM)-Lise 4 öğrencisi

Tugay Çömez           Sosyal Medya Sorumlusu (FACEBBOK-TWİTTER) lise 4 öğrencisi

Şerife Şimşek           Tasarımlar Sorumlusu      lise 4 öğrencisi

Gizem Hiçürkmez    Tasarımlar Sorumlusu      lise 4 öğrencisi

Emre Mert Gümüş  Okul Başkanı                     Lise 4 öğrencisi

H. Evren Durmaz    Araştırma Sorumlusu     Lise 4 öğrencisi

Enes Süleymanoğlu  Ar-ge sorumlusu               Lise 4 öğrencisi

Samet Çetinkaya      Konuşmacı sorumlusu    Lise 4 öğrencisi

Doğukan Kazgan     Lojistik Sorumlusu            Lise 4 öğrencisi

 

Genç İlim Topluluğu başkanı konuşmasının sonunda  ise katılımcı Orhan Kuzu ve Maddi Manevi desteğini esirgemeyen Aden Koleji Kurucusu Sadık BAŞ’a teşekkür ederek sözlerini noktaladı.