Süleymanpaşa’yı Temsil Eden 77’lik Maratoncu Rakipsiz Kaldı

Süleymanpaşa’yı Temsil Eden 77’lik Maratoncu Rakipsiz Kaldı

Yayınlama: 15.09.2014
182
A+
A-

 

Süleymanpaşa’yı Temsil Eden 77’lik Maratoncu Rakipsiz Kaldı

 

Uzun yıllar boyunca hayatını spora adayan, 77 yaşına gelmesine rağmen halen koşmaktan vazgeçmeyen ve Süleymanpaşa Belediyesi adına Bursa’da düzenlenen yarışlara katılmak üzere Bursa’ya giden maratoncu İlhan Kart’a kategorisinden rakip çıkmadı.


İzmir’de gerçekleşen bir önceki yarışın şampiyonu olan ve Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa ilçesinde gerçekleşen yarışlara büyük bir disiplinle hazırlanan İlhan Kart, 75 yaş üstü kategorisinde başvurduğu maraton yarışlarında Türkiye’den kendisinin dışında başvuru olmayınca yarışamadı. Bir üst kategori olan 50 yaş üstü maraton koşusunda koşmak isteyen İlhan Kart’a hakem heyeti izin vermezken başarılı sporcu yarışamadan üzgün bir şekilde Süleymanpaşa’ya geri döndü.


“O BİZİM ŞAMPİYONUMUZ”


Konuyla ilgili Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat açıklamalarda bulunurken, “77 yaşında olmasına rağmen azimle her gün kilometrelerce koşup bu yarışa hazırlanan İlhan Kart’ın yarışamamasından dolayı hem üzüntü yaşıyor hem de gurur duyuyorum. Kendisi öyle bir sporcu ki Türkiye’de kategorisinde yarışacak bir rakibi bile yok. Kendisi bizim şampiyonumuz. Maraton koşusunu gerçekleştirerek olmasa da kendisi kategorisinde Türkiye’de tek olarak bizi başarı ile temsil etti. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” İfadelerini kullandı.