23 Nisan Çocuk Bayramı Kimine İş, Kimine Bayram Oldu

23 Nisan Çocuk Bayramı Kimine İş, Kimine Bayram Oldu

Yayınlama: 23.04.2015
224
A+
A-

 

23 Nisan Çocuk Bayramı Kimine İş, Kimine Bayram Oldu

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 95. yılı dolayısıyla Tekirdağ Valiliği önünde bulunan Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/uyUHcmebCsE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Tekirdağ Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunma tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.Törene ;  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve çok sayıda sivil toplum örgütü lideri ile vatandaşlar katıldı. Atatürk anıtı önünde çelenk sunma töreninin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar Süleymanpaşa ilçesi sahil dolgu sahada bulunan amfi tiyatroda düzenlenen etkinliğe geçtiler. Amfi tiyatroda düzenlenen etkinlikte Tekirdağ'da eğitim veren okulların öğrencileri şiir ve halk oyunları gibi çeşitli gösteriler düzenlediler.


KIRMIZI HALI YERİNE KIRMIZI MİNDER


Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi sahil dolgu sahada bulunan amfi tiyatroda düzenlenen törenlerde, protokol üyelerinin oturduğu koltuklara kırmızı minder konuldu. Bir çok veli ve öğrencinin katıldığı törende vatandaşların ortasında oturan protokol üyelerinin kırmızı minderlerde oturtulması dikkat çekti.


ÇOCUK BAYRAMINI BAYRAK SATARAK GEÇİRDİ


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen törenlere katılan çocuklar gönlünce eğlenirken,3 Sınıf öğrencisi 9 yaşında ki Hasan Şipik çocuk bayramında Türk Bayrağı satarak ekmek parası kazanmaya çalıştı.