155 Polis İmdat Niye Var ?

155 Polis İmdat Niye Var ?

Yayınlama: 25.10.2014
289
A+
A-

 

155 Polis İmdat Niye Var ?

 

 

Tekirdağ’da polis ekiplerinin dur ihtarına uymadığı için kovalanan ve izini kaybettiren otomobili gören bir vatandaş sorumluluk gereği söz konusu plakalı otomobili gördüğünü söylemek için 155 polis imdat hattını aradı. Ancak Vatandaşa haber merkezindeki görevli memurun verdiği cevap hayli çarpıcı ve ilginç oldu.


 

Kuruluş amacı Vatandaşlardan gelen şikâyet ve ihbarları tek merkezde toplayarak, olaylara daha hızlı ve anında müdahale olan 155 Polis imdat telefonunun diğer bir amacıda polisin ulaşamadığı bazı bilgilere vakıf olan vatandaşların sorumluluk anlayışı ile kolluk kuvvetlerine yardımcı olunmasıdır.


 

Ancak geçenlerde 155 polis imdat telefonunu arayan bir vatandaşın yaşadığı ise bu amaçların tam tersine şaşırtıcı olanından. Nasıl mı? Malkara Tekirdağ yolu üzerinde trafik uygulaması yapan bölge trafik ekiplerinin dur ihtarına uymayan Volvo marka siyah bir otomobil il merkezine doğru kaçmaya başladı. Polisin söz konusu aracı durdurmaya çalıştığını gören bir vatandaş, Ekiplere izini kaybettiren otomobili yeni sanayi girişinde fark edince telefonuna sarılarak 155 polis imdat numarasını arayıp, polis ekiplerinden kaçan otomobili gördüğü güzergâhı bildirir, Haber merkezindeki görevlinin kendisine “ Sana ne kardeşim. Sen işine baksana” yanıtı üzerine oldukça şaşırır ve telefonu kapatır. Bu durumu kendi ağzından aktaran vatandaş, Bize verilmesi gereken cevap bumudur sorusuna cevap aradığını ifade ediyor.