Tekirdağ’da Beş bin kişi şehitler için yürüdü

Tekirdağ’da Beş bin kişi şehitler için yürüdü

Yayınlama: 07.09.2015
279
A+
A-

 

Tekirdağ'da Beş bin kişi şehitler için yürüdü

 

Tekirdağ tuğlalı parkta toplanan yaklaşık Beş bin kişi ellerinde Türk Bayrakları ile Muratlı caddesinde bulunan Şehitler abidesine yürüdü. Burada Şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyan kalabalık, aynı cadde üzerindeki Askerlik şubesine giderek buradaki askerleri selamladılar.

 

 


Son günlerde gelen Şehit haberleri üzerine sosyal medya üzerinden organize edilen "Şehide Saygı"  yürüyüşü, hiç bir siyasi parti olmaksızın vatandaşlar tarafından geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Tekirdağ Valiliği önünde bulunan Tuğlalı parkta toplanan yaklaşık Beş bin Tekirdağ'lı ellerinde Türk bayrakları ile şehitlerine sahip çıktı. Tekirdağ Emniyetinin geniş güvenlik önlemleri aldığı etkinlik alanda toplanan kalabalığın Saygı duruşu ve İstiklal Marşınun okunmasının ardından, Muratlı Caddesinde bulunan Şehitlik abidesine doğru yürüşe geçtiler. Kalabalık "Şehitler ölmez Vatan bölünmez, Her Türk asker doğar, Hepimiz Mehmetçiğiz, Kahrolsun PKK " sloganları attılar.


 

 

Kalabalığın içerisinde bazı kadınların göz yaşlarını tutamayarak ağlaması dikkat çekti. Daha sonra kalabalık grup Şehitlik abidesi önünde hep bir ağızdan İstiklal Marşı okuyup saygı duruşunda bulundu. Buradan aynı cadde üzerinde bulunan Askerlik şubesi önüne yürüyen grup, nizamiyede nöbet tutan askerlere "Ülke sizlere emanet. Sizde bize emanetsiniz" diye bağırdılar. Kalabalık buradaki nöbetçilere asker selamı verdikten sonra olaysız şekilde dağıldı.

 


MOTOSİKLET KLUBÜ'DE KINADI


İlk yürüyüşün hemen ardından Tekirdağ motosiklet kulubü TEMOD üyesi yaklaşık 200 motosikletli grup bayraklarla süsledikleri araçları ile kentte tur atarak PKK terör örgütüne tepkilerini sergilediler.