Şehit Emniyet müdürü memleketi Tekirdağ’da gözyaşları ile toprağa verildi

Şehit Emniyet müdürü memleketi Tekirdağ’da gözyaşları ile toprağa verildi

Yayınlama: 15.04.2014
383
A+
A-

 

Şehit Emniyet müdürü memleketi Tekirdağ’da gözyaşları ile toprağa verildi

 


Edirne'de iki polis memurunu silahla yaralayıp kaçan şüphelinin yakalanması için düzenlenen operasyon sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 45 yaşındaki Emniyet Müdür Yardımcısı Ertan Nezihi Turan, memleketi Tekirdağ’da sevenleri ve meslektaşlarının gözyaşları ile toprağa verildi.


 

Edirne'de iki polis memurunu silahla yaralayıp kaçan şüphelinin yakalanması için düzenlenen operasyon sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 45 yaşındaki Emniyet Müdür Yardımcısı Ertan Nezihi Turan, Edirne’de düzenlenen resmi törenin ardından kara yolu ile getirildiği memleketi Tekirdağ Rüstem Paşa camiinde kılınan ikindi namazına müteakip Tekirdağ şehir mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.

 

Rüstem paşada caminde Müftü Mahmut Gürlen’in kıldırdığı  cenaze namazına Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, Tekirdağ Cumhuriyet Baş savcısı Fevzi Büyüktümtürk, İl jandarma alay komutanı Albay Hakan Saraç, Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Emniyet müdürü Halil turan Erol, Edirne Emniyet müdürü, Rahmi Baştuğ, tugay komutanı Tuğ general Halil erkek, Polis müdürleri, polis memurları, Aile yakınları ve kalabalık vatandaşlar katıldı.

 

Cenaze namazı kılınırken eşinin tabutuna bakarak gözyaşı döken Velda Turan, ayakta durmakta zorlanınca yakınları tarafından bir sandalyeye oturtuldu.

 

BİRDEN YERE YIĞILDI

 

Edirne emniyet müdürü Rahmi Baştuğ olayın nasıl olduğunu soran 8. Mekanize Tugay komutanı Halil Erkeğe anlatırken, “ Ciğerimiz yandı komutanım. Operasyonu yönetiyordu. Zanlının bulunduğu eve girmek için arkadaşlar koçbaşı ile bir defa vuruyorlar. İkinciyi vurmaya hazırlanırlarken, emniyet müdürümüz birden yere yığılıyor. Arkadaşların bir kısmı operasyona devam ederken bir kısmı müdürümüzü ambulansla acilen hastaneye götürüyorlar. Teşkilatımızın değerli bir mensubunu kaybettik son derece üzgünüz diye konuştu.

 

Şehit emniyet müdürünün cenazesinin kılındığı tarihi Rüstem paşa camine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Meclis başkanı Cemil Çiçek ve İçişleri bakanı Efkan Ala birer çelenk gönderdiler.

 

Merasim mangasındaki polis memuru fenalaştı.

 

Şehidin tabutunu taşıyan merasim mangasındaki bir polis memurunun namaz beklenirken üzündüğü için fenalaştı. Ayakta durmakta zorlandığı görüldü. Arkadaşları tarafından yere oturtulan polis memuru daha sonra yine arkadaşları tarafından kollarına girilip cami dışında bekleyen ambulansa götürüldü.

 


Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen’in kıldırdığı cenaze namazı sonrası omuzlarda taşınan Şehit Emniyet müdürünün tabutu omuzlarda taşınarak cenaze aracına kondu. Buradan kalabalık bir konvoyla Tekirdağ Hayrabolu yolu üzerinde bulunan şehir mezarlığındaki Şehitlikte dualarla toprağa verildi.