MÜEZZİNOĞLU ‘’ En Büyük İhanet Son 15 Yılda Oldu ‘’

MÜEZZİNOĞLU ‘’ En Büyük İhanet Son 15 Yılda Oldu ‘’

Yayınlama: 13.07.2015
210
A+
A-

 

MÜEZZİNOĞLU ‘’ En Büyük İhanet Son 15 Yılda Oldu ‘’

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu iftar programında partililer ile bir araya geldi.


Süleymanpaşa ilçesi Turizm Otelcilik lisesi bahçesinde gerçekleşen İftar programına, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa YEL ve Ayşe DOĞAN, AK Parti İl Başkanı Ahmet AKÇAY ve  çok sayıda partili katıldı. İftar programında partililere hitap eden Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ‘’ Tabi 7 haziran seçimlerinden yaklaşık 5 hafta geçti bugün itibariyle 5 haftayı tamamladık. Bu 5 hafta zarfında bir bakıma içimizin burulduğu alanlar varken diğer taraftan da bu 5 hafta içinde 28 milyon ülke insanı olarak hepimiz şapkamızı  önümüze koyduk. Şu anda 78 milyon ülke insanı düşünüyor acaba yarın ne olacak halbuki biz 7 haziran akşamı tek başımıza iktidar olmayı düşünüyorduk ondan sonra ne yapacağımızı planlıyorduk Millet de nasıl olsa Ak Parti tek başına iktidar olacak diyordu öbürlerine biraz pirim veriyordu diğerlerine, ama bir baktı ki o pirim onunda kara kara düşünmesine zemin hazırladı. Şu anda CHP li kardeşlerimiz kara kara düşünüyor, nolacak bu ülkenin yarınları, Güzel hayır çıkacak se düşünye başladıysan hayır çıkacak. MHP li kardeşlerim kara kara düşünüyor, nolacak bu ülkenin yarınları, sizde düşünüyorsanız buradan hayır çıkacak. ‘’ diyerek konuşmasını sürdürdü.,

 

 


MUHALEFETE YÜKLENDİ


Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Tekirdağ’da katıldığı iftar programında muhalefete yüklenerek şunları söyledi ; ‘’Şimdi milletçe yeniden kendimize gelip yeniden birlikte yarınlarımızı hesaplamak zorundayız. Öyle bi aynı gecenin ilk saatlerinde TBMM başkanı ilan ederek başkan seçilmez, başkan ilkeli duruşla, başkan milleti merkeze alarak ve milletin değerleriyle yürüyerek seçilir bunuda bu güne kadar olduğu gibi nasıl AK Parti başardıysa yine TBMM başkanlığında İsmet Yılmaz dedi ve TBMM başkanını seçti hayırlı uğurlu olsun. Onlar da bir taraftan birbirlerine pas attılar, ellerinde olmayan ve varmış gibi kabul ettikleri başbakanlığı sana vereyim dedi, ya hayrola başbakanlık sendemi ki bir başkasına veriyorsun, başbakanlık rüyanda görerek birine pas edebileceğin makammı ki birine ikram ediyosun ee olmuyo ertesi gün diyor ki dönüşümlü başbakanlık olsun, hayrola çift kale maç mı yapıyoruz 1.ci devre burda 2.ci devre bu kalede, şimdi ülkenin yönetimiyle ilgili, ülkenin 78 milyon ülke insanının sorunlarıyla ilgili oturupta proje hazırlamayan, milletin değerlerini bilmeyen, milletin değerleriyle birlikte yarınlara yürümesiyle ilgili bir derdi olmayanlar ne yazık ki akşam farklı,  gece gördüğü rüyaya göre sabah farklı konuşur, milletimizde bu 5 haftada bunu gördü, baktı ki bunlardan bir cacık olmaz ve yeniden şimdi milletimiz diyor ki herhalde yeniden erken seçim olsa benim için daha iyi olacak bizi gören vatandaşlarımız diyor ki şu partiye oy verdim ama yanlış yapmışım, şu partiye oy verdim ama yanlış yapmışım sıkıntıyı hissetmeye başladım bana bir daha müracat edin ben gereğini yapayım, ama biz 7 haziran akşamı milletin verdiği mesajı samimiyetle analiz ediyoruz. ‘’ dedi.

 

 


MUHALETEFE KOALİSYON ÇAĞRISI


 CHP ve MHP ye koalisyon çağrısı yapan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ; ‘’Daha çok üretebilmek veya onun ürettiklerine katkı sağlayarak veya farklı vizyonlar koyabilmek gibi bir derdin varsa o zaman meydana gel ama öyle bir derteleri yok, öyle bir sıkıntıları sıkıntıya girecek heycanları da yok, çünkü o sıkıntıya girmek ister, hem yürek ister hemde kürek ister, bunlarda ne yürek var nede kürek var, şimdi bütün buna rağmen biz diyoruz ki, ey CHP milleti merkeze alıyorsan, milletin istikrarını merkeze alıyorsan, 78 milyon ülke insanının yarınlarını bugünden daha iyi yapma derdin varsa gel oturalım. Ey MHP 78 milyon ülke insanının yarınlarının bugünden daha iyi olması için varsa projen gel oturalım, bu ülkenin yarınlara daha güçlü milletçe, birlik ve beraberlik içinde yürümesini istiyorsan ay yıldızlı bayrağın daha güçlü dalgalanmasını istiyorsan gel paylaşarak büyütelim. Biz bu ülkenin bu milletin Yunanistanın düştüğü duruma birdaha düşmesini asla istemeyiz ve biz buna asla vesile olmayız. Biz 94’de o günleri yaşadık, biz 2000’de o günleri yaşadık, bu milleti bir gecede yüzde 40 fakirleştiren yönetim anlayışlarını gördük dolayısıyla millete bedel ödetecek hiçbir yanlışın içinde olmayız, hiçbir paylaşımın içinde olmayız, ama millete katkı sağlayacak, fayda sağlayacak hertürlü paylaşımda da siz varsanız bizde varız, siz yoksanız millet var milletle beraber yürürüz ve inşallah bu anlamda pazartesi itibariyle sayın başbakanımız görüşmelere başlayacak. Samimiyetle buradan bende ipin ucunu tutuyorum, bende bu ülkenin sorunlarını çözmeye kendimi hazırladım diyorsa CHP biz hayırlı olsun deriz, diyorsa MHP biz hayırlı olsun deriz ve bunun milletimizin hak ve hukukunun yarınlarının daha iyi olması için burada paylaşarak bir zenginlik üretmenin içinde oluruz ve bunun içinde milletin bize verdiği mesajı sağlıklı aldığımızı ilk geceden itibaren söyledik, ama ben ekonomi ne olursa olsun, istikrar ne olursa olsun, ülkenin sorunları ne olursa olsun, benim dediğim dediktir filanla kavga edicem, filan yerden hesap soracam ondan sonra şu çıkar çevrelerine benim sözüm var diyerek milleti değilde belirli çıkar odaklarının güç odaklarının hizmetinde olacaksanız yolunuz açık olsun deriz ve siz yeniden o birbine benzemez, o hani yüzde 60lık diye büyüttüğünüz bizde hadi tamam ya yüzde 60 olun ama buyurun yapın görsün millet deriz ama onu da başaramayacağınızı zaten ilan ettiniz.’’ Dedi.

 

 


EN BÜYÜK İHANET SON 15 YILDA OLDU


Türkiye’nin her noktasında siyaset yapamayan anlayışın ülkeye ihanet ettiğini  belirten Bakan Müezzinoğlu; ‘’Edirne de nasıl her sokağını gezebiliyorsak, Batmanda da Hakkaride de Siirtte de, Ağrı’da da Balıkkesir de gezdiğimiz gibi gezer orada ki insanlarında sorunlarını dertlerini çözen bir siyasi anlayışın mensuplarıyız. Türkiye’nin her köşesi bizim için anlamlıdır, değerlidir ve millidir. Hakkari’nin her toprağı her bir karışı bizimdir o sokaklarda bizim başımız dik alnımız açık gezebilecek cesaretimiz de var özgüvenimizde var. Orası bizi ilgilendirme diyerek oralarda siyaset yapmayanlar esasında bu ülkeye ve bu millete de yaptıkları en büyük ihaneti de ne yazıkki son 15 yıldır yaptılar. Oralarda siyasetten çekildiler meydanı birilerine bıraktılar. Halbu ki oralarıda bizim. Oralara ay yıldızlı bayrağı sallayarak miting yapamayanlar buralarda geldiler ulusalcılık yaptılar, buralarda geldiler milliyetçilik yaptılar. 78 milyon ülke insanını 780 bin km2 Türkiye’nin her toprağında bende varım diyemeyen siyasi anlayışlar bu ülkeye esasında yanlış yapan bir siyasi anlayıştır. ‘’ diyerek sözlerini noktaladı.