Polis müdüründen hayat kurtaran müdahale

Polis müdüründen hayat kurtaran müdahale

Yayınlama: 16.05.2014
262
A+
A-

Polis müdüründen hayat kurtaran müdahale


Tekirdağ Valilik karşısında iddiaya göre sara nöbeti geçirip kafasını betona çarpan Alp C, ye ilk yardımı orada görevli bulunan Çevik kuvvet müdürü yaptı. Başından kanlar akan gencin başını uzun süre avcunda tutan polis müdürü sağlık ekipleri gelene kadar kimseyi yaklaştırmadı.


Tekirdağ Tuğlalı parkta yapılacak bir basın açıklaması için çevik kuvvet ve güvenlik şube ekipleri görev aldılar. Tam bu sırada yolda yürüyen Alp C isimli genç sert bir şekilde yere yığıldı. Alp C yere düşme esnasında başını beton kaldırıma çarparak ağır yaralandı. Yerde titreterek çırpınan gence olay yerinde görevli bulunan ve ilk yardım eğitimi aldığı öğrenilen, Tekirdağ Emniyet müdürlüğü çevik kuvvet şube müdürü Yusuf Özgen yaptı.


SOĞAN GETİRİP AYILTMAYA ÇALIŞTILAR


Polis müdürü etrafta toplanan meraklı vatandaşları uzaklaştırıp, Yerde yatan gencin başını avcuna alarak nefes almasını sağlayıp 112 ekiplerinin gelmesini bekledi. Bir yandan yaralanan Alp C ile konuşarak bilincinin kapanmasını engelleyen Özgen, Vatandaşlardan birinin elinde bir baş soğan ile gelip.” Müdürüm bunu burnuna tut ayılır” demesine hayır yanıtını verdi. Polis müdürü yaralı gence müdahale edilmesine müsaade etmedi.


Olay yerine gelen 112 ekipleri başında kanaması bulunan genci alarak Tekirdağ devlet hastanesine götürdüler. Durumunun ağır olduğu öğrenilen, Alp C. yoğun bakıma alındığı öğrenildi.