Önder Çiftçi Projesi Kanola’nın Fiyatını Açıkladı

Önder Çiftçi Projesi Kanola’nın Fiyatını Açıkladı

Yayınlama: 06.08.2014
626
A+
A-

 

Önder Çiftçi Projesi Kanola’nın Fiyatını Açıkladı


Uzun süredir Tarımda başarılı işlere imza atan Önder Çiftçi projesi Kanola fiyatı açıklamak için Tekirdağ Yelken Kulübünde basın toplantısı gerçekleştirdi.


 

 

Tekirdağ Yelken Kulübünde gerçekleşen basın toplantısına ; Malkara Dernek Başkanı Ayhan Uzun, Hayrabolu Dernek Başkanı Mehmet Çıkrıkçılı, Muratlı Dernek Başkanı İbrahim Özyurt, Tekirdağ Dernek Başkanı Nezih Yarapsanlı, Silivri Dernek Başkanı Metin Oral, Sarıçiçek Tarım Ürünleri San. Tic. A.Ş ve  S.S Önder Çiftçi üretim ve pazarlama kooperatifi  yönetim kurulu üyeleri İmdat Güngör, Nezih Suyam, Hüseyin Yücel, Necip Aykut katıldı.Basın toplantısında önder çiftçi projesinden bahseden Nezih Suyam “Biliyorsunuz Önder Çiftçi Projesi Türkiye’de ki tek tarımsal yayın ve danışmanlık organizasyonu bunun dışında Çiftçiyi bilgilendiren koperatifi olan şirketleri olan tarım hakkında gerçekten bilgiç olan bir çiftçi kuruluşu. Gerçekten çiftçilerin yönettiği  ve Çiftçilerin ziraat mühendisi danışmanları ile birlikte yönettiği bir çiftçi kuruluşudur. Böyle bir model sadece ve sadece Tekirdağ’da dernekleri kooperatifi ve şirketleri ile birlikte var. Şirketleri ile hem alım satım yapıyor, hem fuarcılık yapıyor hem de sigortacılık yapıyor.” Dedi.


“KANOLA FİYATI NORMALDE 1130-1160 İKEN BİZ 1228 OLARAK AÇIKLADIK”


Tekirdağ Yelken kulübünde gerçekleşen basın toplantısında Türkiye genelinde Kanola’nın Avrupa’nın üstüne çıktığını belirten Önder Çiftçi Üyeleri Kanola Fiyatını Açıkladılar. “ 2014 yılı Kanola alım fiyatı bu işlemlerin ardından %45 yağ orantılı ise 1300 TL, %41 yağ orantılı ise 1228 TL olarak olmuştur. Tüm Üreticilerimize Hayırlı olmasını dileriz.” Dedi.


Basın Toplantısı daha sonra basın mensuplarının sorularının cevaplanmasının ardından son buldu.