NUMAN KURTULMUŞA PARTİ İÇERİSİNDE Kİ KAVGA SORULDU

NUMAN KURTULMUŞA PARTİ İÇERİSİNDE Kİ KAVGA SORULDU

Yayınlama: 20.07.2014
243
A+
A-

 

NUMAN KURTULMUŞA PARTİ İÇERİSİNDE Kİ KAVGA SORULDU


 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anadolu grubunun parti içinde ayrıştırıldıkları gerekçesi ile kendisine alternatif iftar düzenleneceğini gazetecilerden duydu. Şaşkınlığını gizleyemeyen Kurtulmuş, toplantının ardından Akçay ile bir saat ayrıştırmayı konuştu.


 

 

KURTULMUŞ’UN HABERİ BİLE YOKMUŞ


 

Gazeteciler partide basın toplantısı düzenleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a parti içindeki kavgayı sordu. Olaydan haberdar olmadığını söyleyen Kurtulmuş, “Ben ilk defa sizden duyuyorum, bir bilgim yok ama teşkilatlarda bu tür şeyler olur, ne olduğunu bilmiyorum öğreniriz. O arkadaşlarımız da eğer böyle bir çalışma yaparak iftar veriyorlarsa, il başkanlığımızın iftarına gelerek daha ciddi bir şekilde AK Partili olarak davranmış olurlar bir de teşkilat disiplinine daha kuvvetli şekilde destek olmuş olurlar diye düşünüyorum” dedi.


 

BUNLAR ÇÖZÜLÜR, HALLEDİLİR


 

Konuyu araştıracağını söyleyen Kurtulmuş Bakın ben 5 yıl İstanbul gibi bir il de İl başkanlığı yaptım, 15 yıldır da siyasetin içerisindeyim. İl başkanlıklarında İlçe başkanlıklarında bu tür zaman zaman şeyler olur. Görevden alınmalar olur efendim işte görev bırakmalar olur istifa etmeler olur, ben konuyu yeterince bilmediğim için sadece Süleymanpaşa’nın dışında konuşuyorum genel konuşuyorum. Bunlar olağan şeylerdir. Burada mühim olan gönül kırgınlıkları olmadan efendim içeride bir şey olmadan arkadaşlar ile karşılıklı fitneye vesile olmadan bunlar çözülür halledilir” diye konuştu.


 

HER ARKADAŞIMIZA YER VAR


 

Kurtulmuş, “Bizim davamız kişiler ile ilgili değildir, çok açık söylüyorum biz seçim kampanyamızda da bunu söyledik. Kim il başkanı oldu kim ilçe başkanı oldu kim belediye başkanı oldu kim milletvekili oldu bizim davamız bu değildir. Bizim güçlü büyük Türkiye’yi kurma mücadelemiz vardır, bu mücadelemizin içerisinde her arkadaşımızın yeri vardır” dedi.


 

Toplantının hemen ardından Akçay ile birebir bir saatlik toplantı yapan Kurtulmuş, kavganın nedenini sordu. Parti içindeki sıkıntıyı soran Kurtulmuş, çözüm bulunmasını istedi.