DAHA YEŞİL BİR ÜNİVERSİTE İÇİN AĞAÇLANDIRMA

DAHA YEŞİL BİR ÜNİVERSİTE İÇİN AĞAÇLANDIRMA

Yayınlama: 28.11.2014
226
A+
A-

 

DAHA YEŞİL BİR ÜNİVERSİTE İÇİN AĞAÇLANDIRMA

 

Namık Kemal Üniversitesi Peyzaj Birimi tarafından Yerleşke içerisinde Plana uygun olarak yeşil koridor oluşturmak amacıyla rektörlük binası ve çevresinde ağaçlandırma çalışmaları tören ile başladı.


Ağaçlandırma törenine Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, fakülte dekanları, daire başkanları, akademik ve idari personel katıldı. Ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi alan Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, “İnşallah en yakın zamanda yemyeşil bir kampus oluşturacağız. Öğrencilerimizin zamanının çoğunu geçirdikleri yerleşke içerisinde plana sadık kalarak büyük ve yeşil bir alan oluşturuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Konuşmanın ardından rektör Osman Şimşek, törene katılanlar ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.


Rektörlük Binası yanından başlayarak ve Fen Edebiyat Fakültesi yanından devam eden yeşil alan ağaçlandırma çalışmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 16 farklı türde gelişkin toplam 315 fidan toprakla buluşturuldu.

 

Dikilen fidanlarla meydana getirilen yeşil alanın daha sonra rekreasyon alanı olarak düzenlenerek, Üniversitenin nefes alanı oluşturulması hedeflendiği öğrenildi.