MURATLI’DA HIZ YANLIŞINDAN DÖNÜLDÜ

MURATLI’DA HIZ YANLIŞINDAN DÖNÜLDÜ

Yayınlama: 26.04.2016
205
A+
A-

 

MURATLI'DA HIZ YANLIŞINDAN DÖNÜLDÜ

 
            
Muratlı ilçe merkezi girişindeki Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) hız limiti, binek otomobiller için 50 kilometreden 70 kilometreye çıkarıldı.            
Muratlı’da Şubat ayının sonunda devreye giren Elektronik Denetleme Sistemi, seyir halindeki araçların hızını otomatik olarak takip edip, hız ihlali yapan araçların plakasını tespit ederek ceza yazılmasını sağlıyor. Muratlı-Tekirdağ ve Muratlı-B.Karıştıran istikametindeki çıkışlara kurulan EDS’lerde hız limiti 50 kilometre olarak belirlenmişti. Yapılan yeni düzenlemeyle dün akşam itibariyle o yollarda otomobiller için hız limiti 50 kilometreden 70 kilometreye çıkartıldı. Artık Elektronik Denetleme Sistemi, saatte 70 kilometre hızla giden binek otomobillere ceza kesemeyecek. Aynı yolda binek otomobil dışında kalan tüm araçlarda ise hız limiti 50 kilometre olarak kalacak.            
Diğer taraftan, 50 kilometreyi geçen araçlara EDS’nin flaş çakmasına rağmen ceza uygulanmayacağı öğrenildi. Ayrıca, geçmişte 50 ila 70 kilometre arasına kesilen cezalara yönelik ise geçmişe dönük bir uygulama olmadığı belirtildi.
 
Muratlı Hizmet