ÖLMEDEN ÖNCE HERŞEYİNİ HAZIRLADI

ÖLMEDEN ÖNCE HERŞEYİNİ HAZIRLADI

Yayınlama: 02.12.2014
427
A+
A-

 

ÖLMEDEN ÖNCE HERŞEYİNİ HAZIRLADI

 

117 ünite kan vererek Türkiye’de kan bağışında 3. sırada yer alan İsmail Kaya, ölmeden annesinin mezarının yanına kendi mezarını yaptırdı. Mezarın tasarımını da kendisinin yaptığını belirten Kaya, Öleceği güne kadar mezarının temizliğini ve bakımını da yaptığını ifade etti.


Tekirdağ’ın Muratlı ilçesi İstiklal Mahallesinde ikamet eden İsmail Kaya isimli vatandaş, Kendisine hayattayken tasarımını kendisinin tasarladığı bir mezar yaptırdı. Kaya “Öldükten sonra bana mezarı kim yaptıracak? Kimseye yük olamam. Beni götürürler sıradan bir mezara gömerler. O zaman ben mezarımda rahat edemem, düşündüm ve mezarımın tasarımını kendim yaptım” diye konuştu.


AYAKLI KAN BANKASI

 

İlçede ayaklı kan bankası lakabı ile tanınan Kaya, özel tasarladığı mezar taşına Kızılay logosu koyan ve İlçenin mezarlığında gönüllü olarak temizliğini de yapan İsmail Kaya; Kan bağışı sevdalısı olduğum için mezar taşıma Kızılay’ın amblemini de yaptırdım. Tasarladığım mezarı dostlarım bazen merak ediyor ve onlarla gelip temizlik yapıyoruz” şeklinde konuştu.


Öte yandan, ayaklı kan bankası İsmail Kaya’nın merhum annesi Hatice Coşar’ında 59 defa kan bağışı yaparak Kızılay’dan birçok teşekkür belgesi aldığı öğrenildi.