Muratlılı Gençlerden Ermeni Soykırımına Tepki

Muratlılı Gençlerden Ermeni Soykırımına Tepki

Yayınlama: 30.04.2014
214
A+
A-

 

Muratlılı Gençlerden Ermeni Soykırımına Tepki              


Tekirdağ'ın Muratlı ilçesinde yaşayan gençler, Ermeni Soykırımı konusunda açıklama yaparak 'Hiçbir şeyi unutmadık, unutmayacağız' mesajı verdi.


Ermenilerin okullarında çocukların beynini yıkayarak kin ve düşmanlık aşıladıklarını dile getiren Savaş Eskicioğlu, "Türk milletine karşı yapılanları tek tek hatırlatacağız ve herkesin bilmesini sağlayacağız" dedi.


1800'li yılların sonlarında başlayan Ermeni terörünün 2.5 milyon Türk ve diğer soydaşın hayatına mal olduğunu hatırlatan Eskicioğlu, "Sarıkamış'ta şehit düşen askerlerimizin asıl yaşamlarını kaybetme sebebi öldürücü soğuk değil, Ermeni çetelerinin kestiği geçiş güzergahlarında gerekli erzağın zamanında varmamasıdır. Rusların işgal ettiği 22 kilometrelik Sarıkamış – Erzurum paralelinde, Rus üniformasındaki gönüllü Ermeni subay ve erbaşlar ile Ermeni çetelerinin yaptığı vahşet Rus komutanlar tarafından kınanmış; 'Durdurun bu caniliği gaddarlığı yoksa geri çekilmekte direteceğiz' demişlerdir. Ermeni çeteler baskın yaptıkları köylerimizde bir araya topladığı masum halkımızı kuyulara doldurarak ve vahşetin en barbar yöntemlerini uygulayarak soydaşlarımızı şehit ettiler" şeklinde konuştu.


Ermeni vahşetinin Türkiye'nin her döneminde var olduğunu kaydeden Eskicioğlu, "1980 ihtilalinden sonra Ermeni terör örgütlerinin görevi devir almalarıyla birlikte, başta ASALA olmak üzere diğer terör örgütleri ile birlikte 21 ülke, 38 şehirde 110 terör saldırısı gerçekleştirdiler. Bunların 39 tanesi silahlı saldırı, 70 tanesi bombalı saldırı ve bir tanesi işgal olmak üzere bu saldırılarda 42 Türk diplomatı şehit olmuştur. Başka milletten 4 kişi suikaste uğrarken, 15 Türk ve 66 yabancı uyruklu kişi yaralanmıştır" ifadelerini kullandı.


Ermeni meselesine karşı mitingler düzenleyerek ve tepki vererek insanların bilinçlenmesine de vesile olmaları gerektiğini vurgulayan Eskicioğlu, "Böyle mitinglerle tavrımızı ortaya koymamız gerekir. Hepimiz böylesi mitingleri olduğumuz köylerde, kasabalarda ve şehirlerde kitleleri bi araya getirerek bağıra bağıra düzenlemeliyiz" diyerek sözlerine son verdi.


Öte yandan, son yıllarda yaygınlaşan uyuşturucu illetine karşı tepkilerini de ortaya koyan gençler; 'Uyuşturucuya Hayır' sloganı attı.