7. Okulun Temeli Atıldı

7. Okulun Temeli Atıldı

Yayınlama: 13.04.2016
267
A+
A-

 

7. Okulun Temeli Atıldı

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ‘11 İlçeye 11 Okul Projesi’ kapsamında yapılacak olan 7’inci okulun temeli Malkara ilçesinde törenle atıldı.


Malkara ilçesi Hacıevhat Mahallesi’nde gerçekleşen temel atma törenine Malkara Kaymakamı Osman Altın'ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İlçe Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Başkanları ile Makaralı vatandaşlar katıldı.

 


Temel atma programında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt Projeler Daire Başkanı Bülent Doğan ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konuşma yaptı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise atak, genç ve enerjik Belediye Başkanları ile çalışmanın her Belediye Başkanına nasip olmadığını belirterek, “Başkanlarımız kendi ilçelerinin Tekirdağ’ın menfaattarını en iyi şekilde koruyup ilçelerine hizmet etmeye çalışıyorlar. Dürüst, şeffaf için hizmet, kendilerine teşekkür ediyorum ” dedi.


Malkara’nın göç vermemesi gerektiğini bir kez daha yineleyen Albayrak “Göç vermeyin. Nüfusunuz elli binin altına düşmesin. Ne söz verdiysek bütün hizmetleri yapacağız, kimsenin şüphesi olmasın. Biz sadece hizmet için varız” diye konuştu.


Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleriyle birlikte kurdele kesildi ve okulun temeli atıldı. 21 Derslikli Malkara Ortaokulu’nun yaklaşık 3 Milyon 500 bin liraya mal olacağı ve Aralık 2016 yılında hizmete açılacağı kaydedildi.