Milli İrade Nöbeti Taçlandırılacak !

Milli İrade Nöbeti Taçlandırılacak !

Yayınlama: 03.08.2016
309
A+
A-

 

Milli İrade Nöbeti Taçlandırılacak !


15 Temmuz Darbe Kalkışmasının ardından halk sokaklara dökülmüş, Darbeci’lerin tanklarının önüne yatarak Darbeyi püskürtmüştü. Olaylar üzerine ulusal televizyon kanallarından Halkı Darbecilere karşı sokaklara çağırarak Milli İradeye sahip çıkılmasını belirtmesinin üzerine vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen ikinci bir emre kadar sokaklarda duracaklarını ve milli iradeye sahip çıkacaklarını belirttiler.

 

 


15 Temmuz Darbe kalkışmasının ardından operasyonlar devam ederken Tekirdağ’ın 11 ilçesinde de meydanlarda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlar evlerine gitmeyerek milli iradeye sahip çıktılar. Her akşam meydanları hınca hınç dolduran vatandaşlar, Cumhurbaşkanından gelecek 2. Bir emre kadar sokaklarda duracaklarını belirttiler. Hükümet yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda ise Meydanlarda ki Milli irade nöbetinin 7 Ağustos 2016 tarihinde son bulacağı belirtildi.


YENİ KAPI MİTİNGİ İLE TAÇLANDIRILACAK


Yaklaşık 25 gün sürecek olan meydanlarda ki Milli İradeye sahip çıkma nöbeti, 7 Ağustos 2016 Pazartesi günü İstanbul Yeni Kapı’da yapılacak olan Milli İrade mitingi ile taçlandırılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı mitinge muhalefet partileri de davet edildi.