Miting Talimatına Açıklama Geldi

Miting Talimatına Açıklama Geldi

Yayınlama: 06.05.2015
242
A+
A-

 

Miting Talimatına Açıklama Geldi


Geçtiğimiz gün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingi için Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden öğretmenlere gönderilen yazı hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler den açıklama gecikmedi.


Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okullara gönderdiği yazı ile ilgili yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın programı öncesi gönderilen yazının sadece bir duyuru niteliği taşıdığını ifade etti.


ZORLAMA YOK SADECE DUYURU NİTELİĞİNDE


Çorlu Milli Eğitim Müdürlüğünden gönderilen yazının ulusal basında yer alması üzerine telefon ile görüş aldığımız; Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Halis İşler, "Sayın Cumhurbaşkanımız gelişi ile Milli Eğitim Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 18 tane kuruluşu da açılış programına dahil edildi. Bu 18 tane kuruluşun açılış bedelleri de maliyetleri de 52 trilyonluk bir bedeldir. Bunun için de valiliğimiz bütün ilçelere bu şekilde resmi bir açılış var müsait olanlar katılabilir diye bir davet gönderdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de bu yazıyı okullara da göndermiş. Hiçbir şekilde baskı veya zorlama ile açılışa mecbur katılacaksınız dememiştir. Okul müdürlüklerine yazılan yazıda, dersi olmayanlar müsait olanlar gelip bu programa katılabilir. Bizim 18 tane açılışımız oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 18 tane açılışın 52 trilyonluk olduğu bir yerde Milli Eğitimden de birilerinin olması gerekiyor. Bu yazıda ise herhangi bir zorlama olmamıştır, sadece duyuru niteliği taşımıştır." diyerek açıkladı.


Tekirdağ Valiliği Resmi İnternet sitesinden yapılan yazılı açıklamada ise, " Bazı basın yayın organlarında 05.05.2015 tarihinde “Valilik Emri İle Cumhurbaşkanının Mitingine Öğretmenlerin Katılması İstendi.” başlığıyla haberler yayımlanmıştır. Valiliğimizin 03.05. 2015 tarihli yazısı ile, Kaymakamlıklar ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla gerçekleştirilecek olan “Toplu Açılış Tören Programı” bildirilmiş ve ilgili kurum amirleri davet edilmiştir. Hizmete giren 49 yatırımın 18 adedinin Milli Eğitim yatırımı olması dolayısıyla Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de kurumuna bağlı birimlere duyuru yapmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'' diyerek açıklama gerçekleştirildi.