TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YEL, MKYK’DA

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YEL, MKYK’DA

Yayınlama: 23.05.2016
361
A+
A-

 

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ YEL, MKYK'DA

 

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel Pazar günü yapılan 2. olağan üstü genel kurulda AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçildi.
AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi, bugün Ankara Arena Spor Salonu'nda yapıldı. Yapılan kongrede AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel de, MKYK'nın asil üyesi seçildi. MKYK üyesi seçilmesi ile ilgili bir açıklama yapan Yel, "Partimizin bugün gerçekleştirdiği 2. Olağanüstü Büyük Kongresi sonucunda Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi seçilmiş bulunmaktayım. Beni bu göreve layık gören başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere tüm parti büyüklerimize, tüm delegelerimize ve teşkilatımızın değerli mensuplarına teşekkür ederim. Yüce Rabbim utandırmasın ve bu görevi hakkıyla ifa edip, aziz milletimiz için hayırlı kararlar almayı nasip etsin" dedi.
 
Aynı zamanda Tekirdağlı olan İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop da MKYK'ya seçilen isimler arasında. Bakan olması beklenen Şentop'un MKYK'ya seçilmesi ile birlikte bakanlık ihtimali ortadan kalktı. Şentop'un anayasa komisyon başkanlığı görevi ise devam ediyor.