MHP’de İlk Aday Sertaç Alkaya

MHP’de İlk Aday Sertaç Alkaya

Yayınlama: 25.11.2014
300
A+
A-

 

MHP’de İlk Aday Sertaç Alkaya

 

Tekirdağ Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa İlçe kongresinin tarihinin belli olmasının ardından İlçe Başkanlığı için adaylar çıkmaya başladı.


MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı için İlk aday olan Mevcut Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sertaç Alkaya MHP İl Başkanlığı binasında basın mensuplarına adaylığını açıkladı. Sertaç Alkaya’nın adaylığını açıkladığı toplantıya MHP İl Başkanı Enez Kaplan ve partililer katıldı. Süleymanpaşa İlçe Başkanlığına Aday olan Sertaç Alkaya “Parti yönetimimiz ve yakın çevrem ile yaptığımız istişareler sonucunda 7 Aralık Pazar günü yapılacak olan Süleymanpaşa MHP İlçe kongresinde yeniden başkan adayı olduğumu siz değerli basın mensupları önünde açıklıyorum” dedi.


“KONGRELER BİR BAYRAK YARIŞIDIR”


Kongrelerin demokrasi için önemli olduğunu belirten ALKAYA ; “ Kongre sürecimiz ise, bu bir bayrak yarışıdır. Tüm yarışlarda olduğu gibi Milliyetçi hareket sancağını bizden daha yukarılara taşıyacak elbette birileri olabilir. Rekabet bizleri birbirimize küstürmez, aksine güç ve kuvvet vererek daha iyi çalışmamızı sağlar. Bizler 3 sene boyunca teşkilatımızın kapılarını kimseye kapatmadık, bundan sonra da kimseye kapatmayacağız. Buradan tekrar ilan ediyorum ki ; Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa teşkilatında kim siyaset yapmak isterse kapılarımız ardına kadar açık olacaktır.” Diyerek konuştu.


Adaylık açıklamasının ardından Basın mensuplarının sorularının yanıtlanmasının ardından basın toplantısı son buldu.