ŞEFKAT ÇETİN’DEN MHP’LİLERE ULTİMATOM

ŞEFKAT ÇETİN’DEN MHP’LİLERE ULTİMATOM

Yayınlama: 11.12.2014
303
A+
A-

 

ŞEFKAT ÇETİN'DEN MHP’LİLERE ULTİMATOM

 

MHP Tekirdağ İl Başkanlığı, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin'i parti binasında ilçe başkanlarının da hazır bulunduğu bir toplantıda ağırladı.


“BU DÖNEM SİZİNLE BİR İŞİMİZ YOK”


İl Başkanı Enez Kaplan, İl yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda Şefkat Çetin, camiaya net mesajlar verdi. Çetin açıklamasında:  "Biz bir kurumuz, kurumumuzun ilkelerine, prensiplerine uygun herkes davranmak zorunda. Davranmayacaksa bu dönem sizinle işimiz yok, kenara çekilin bekleyin, temiz suyumuzu bulandırmayın. Varsa bir bilginiz enerjiniz getirin beraber uygulayalım, ama arkadaşımız sabah kalkıp şu yöneticileri bir olumsuz göstereyim de kendimin daha iyi olduğu algısını oluşturayım derken kendisine de, arkadaşımıza da, davamıza da  büyük zarar verdiğini hala göremiyorsa, bu arkadaşımıza hatırlatmamız lazım. Bu dönem bu metotların uygulanacağı dönem değil, bugün sandıkta çözebileceğimiz problemi Allah esirgesin çoluğumuzu çocuğumuzu bedel olarak ödeyeceğimiz dönemin kapısını açmış oluruz.” dedi


“BÖYLE BİR LÜKSÜNÜZ YOK”


Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanlığında partililer ile bir araya gelen Genel Başkan yardımcısı sert bir tavır ile Parti içerisinde yaşanacak olan her hangi bir olumsuz olayda kim olursa olsun parti olarak yollarını ayıracaklarını belirtti. ÇETİN “Yargı teslim, üniversite teslim, güvenlik kuvvetleri teslim, meclis teslim, vatandaş sindirilmiş, iş alemi sindirilmiş. Bugünkü dünya konjektürün de sandık gücünün önünde hiç bir güç duramaz, o gücü yakalayıp tehlikeyi orada bitirmek zorundayız. Bunu yapamadığımız anda ne ülke kalır, ne parti kalır, ne de bu tip sohbetleri yapma ihtiyacı olur. Onun için bütün fotoğrafı arkadaşların görmesi lazım. Gereksiz işlerle, komplo teorileriyle arkadaşlarımızı birbiriyle yarıştırarak enerjimiz boşuna sarf ettirilmesin. Bu oyuna düşmeyin. Bu siyasi partinin mensubu olduğunu söyleyen arkadaşımız, bu kurumumuz bünyesindeki herhangi bir yöneticiyi beğenmiyorsa, o yönetici ile problemi varsa, beyaz sayfa imzasını atar ayrılır, beğendiği neresiyse gider orada hizmetini yapar. Hem partimizin mensubu olacak, yönetici olacak liderden başlayarak dümdüz gidecek. Yok öyle bir şey. Haysiyeti, şerefi, onuru olan insanlar beğenmediği mekanda, ilkelerini kabul etmediği bir mekan da bulunmaz. İlkelerine uygun mekan neresiyse gider mücadelesini orada verir. Hem bu ailenin ferdiyim diyeceksin, hem de anama, babama kardeşlerime veryansın edeceksin böyle bir lüks yok.” Diyerek sözlerine devam etti.


“HASTALIKLI YAPIDAN ÇIKMAMIZ GEREK”


Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin parti içerisinde ki karışıklıkları belirterek ;“Bu hastalıklı yapıdan çıkmamız lazım.  Ve bunun yapan arkadaşlarımız hareketin bugüne gelişinde şunu yaptık bunu yaptık. Allah razı olsun herkes her şeyi yapmış olabilir. Ama bu hareketin değerlerine saygı gösterdiği müddetçe saygı duyar. Bu hareketin yaptığı faaliyetlere katkı sağladığı müddetçe itibar görür"  Diyerek sözlerine son verdi.


İl Başkanlığı önünde topluca çekilen hatıra fotoğrafından sonra Şefkat Çetin il binasından ayrıldı.