Bülent Belen ” AKP Bu Seçimlerde %15 Oy Alır”

Bülent Belen ” AKP Bu Seçimlerde %15 Oy Alır”

Yayınlama: 27.04.2015
344
A+
A-

 

Bülent Belen '' AKP Bu Seçimlerde %15 Oy Alır''

 

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Bülent Belen seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


MHP Tekirdağ 1. sıra Milletvekili adayı Bülent Belen Süleymanpaşa ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlar ile bir araya geldi. Süleymanpaşa ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte vatandaşlar ile bir araya gelen Bülent Belen vatandaşların sorunlarını dinledi. 7 Haziran Genel seçimleri ile ilgili sorulan bir soru üzerine MHP Tekirdağ 1. Sıra Milletvekili Adayı Bülent Belen '' Seçimlerde hava şuanda gayet güzel gidiyor. Milliyetçi Hareket Partisine olan ilgi daha da fazla. 2011 yılında girmiş olduğumuz seçimde ki ilginin 3-4 kat fazlası diyebilirim. İnanıyorum ki Milliyetçi Hareket Partisi  7 Haziran Genel Seçimlerinde tek başına iktidar olacaktır.'' dedi.


''AK PARTİ DAĞILMA SÜRECİNE GİRDİ''


AKP'nin dağılma sürecine girdiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı Bülent Belen, AKP'nin çöküşünün Anavatan Partisi gibi olacağını belirtti. BELEN ; ''Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ 1. Sıra Milletvekili Adayı Bülent Belen ''AKP dağılma surecine girmiştir, Anavatan partisinin üçüncü döneminde olduğu gibi sandıklara gömülecektir. Zaten taktir edersiniz ki AKP Hükümet yetkilileri ve parti yöneticileri söylemlerini gittikçe çirkinleştirdiler ve bu dağılma surecinin onlarda farkında olduğu için böyle davranıyorlar. Milletimiz gereken sözü sandıkta söyleyecektir. AKP Hükümetine 3 donem iktidar nasip etti fakat şuanda efsane diye yarattıkları Recep Tayyip Erdoğan şimdi Cumhurbaşkanı oldu. Bizim için Cumhurbaşkanlığı  makamı bir aile babası gibi kucaklayıcı olmalıdır fakat Recep Tayyip Erdoğan ilk 20-25 gün tebrikler sırasında sessiz kaldı ve sonrasında yine gerginlik stratejisini kullanarak konuşmaya başladı. Her ilde zorunlu açılışlar yaparak 400 milletvekili istiyor, anayasaya göre şuanda suç isliyor ve tarafsızlık ilkesine aykırı hareket ederek o koltuğu işgal ediyor. Zaten anayasayı da tanımıyoruz diyorlar fakat bu anaysa sayesinde belediye başkanı oldu, başbakan oldu ve Cumhurbaşkanı oldu, bunu unutmamalıdırlar. '' dedi.


''AKP SANDIKTAN %15 OY ALIR''


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şuanda izlediği politikadan dolayı AKP tabanının bile rahatsız olduğunu belirten BELEN; ''Milletimiz 7 haziranda, benim teorim şu; Aynen geçmişte Anavatan partisinde son dönemde yaşandığı gibi AKP'de o sürece girdi AKP'nin mahalli idareler seçimlerinde almış olduğu %43 oyun içerisinde milli görüş çizgisinden gelen insanların oyu % 7-8 dir. O insanların dışında bir o kadar da AKP'nin yöneticileri veya AKP'den menfaati çıkarı bulunanlarında oyu olsa bu seçimde  dağılma sürei hızlanırsa sandıktan AKP %15 bir oyla çıkar. AKP'den ümidini kesmiş seçmenin gideceği kapı Milliyetçi Hareket Partisidir buda Milliyetçi Hareket Partisinin tek başına iktidarı demektir. Bizim hedefimiz zaten budur. Bu hedef doğrultusunda da yolumuza devam ediyoruz'' diyerek konuştu.


''BUNU SÖYLEYENİN AKLINDAN ŞÜPHE EDERİM''


AKP Tekirdağ İl Başkanlığının düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşan  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop'un HDP ile MHP koalisyon iddialarına ise MHP Tekirdağ Milletvekili Adayı Bülent Belen; '' Bunu söyleyenin aklında şüphe etmek lazım. 2 gün önce Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan kendisi söyledi, eğer biz bir koalisyon kurmak zorunda kalırsak HDP ile koalisyon kurarız diye Başbakan yardımcısı söyledi.  Bizde hiç bir pati yetkilisinin bu derece bir sözünü bulamazsınız. Bizim hedefimiz tek başına iktidar olmaktır. Siyasi düşüncesi bu vatanı bölmek olan bir ideolojiye sahip bir parti ile yan yana düşünülmemiz ve koalisyon kuracağımızın söylenmesi dahi abeste iştigaldir.'' diyerek sözlerini noktaladı.