MHP ÇORLU İLÇE BAŞKANI “DAMARINDA Kİ ASİL KANI KİRLETME”

MHP ÇORLU İLÇE BAŞKANI “DAMARINDA Kİ ASİL KANI KİRLETME”

Yayınlama: 08.09.2014
334
A+
A-

 

 

MHP ÇORLU İLÇE BAŞKANI “DAMARINDA Kİ ASİL KANI KİRLETME”


 

Milliyetçi Hareket Partisi Çorlu ilçe başkanı Cüneyt Ergün Bonzai ile ilgili basın bildirisi yayınladı.


 

“BU İŞ YEREL BİR SORUN OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR”


 

En önemli sorunlardan birinin uyuşturucu maddeler olduğunu belirten MHP Çorlu İlçe Başkanı Ergün “Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan uyuşturucu bağımlılığı her gün biraz daha artarken insanlığın geleceğini de tehdit etmeye devam ediyor. Buna bağlı olarak da sahte “mutluluk dünyası” sunan uyuşturucu ile mücadele bugün, toplumların en önemli sorunu haline gelmiş ve yerel bir sorun olmanın ötesine geçerek uluslar arası bir boyut kazanmıştır. Olaya yerel bazda yaklaşacak olursak, bölgemizde son  dönemlerde  üzerinde durulmayan ve toplumu derinden etkileyen uyuşturucu bağımlılığı artık can alıcı bir şekilde görülmeye başlandı. Öyle bir hale geldi ki toplumun birçok değer yargılarını da beraberinde yozlaştırdı. Hırsızlık, kapkaç, aile içi şiddet ve fuhuş ahlaki değerlerin birçoğunu ortadan kaldıracak boyuta geldi Bir insanlık suçu olan bu beladan kurtulmak, insanlarımızı kurtarmak ve bu konuda çözüm yolları bulmak için seferber olmak da bir insanlık görevidir.” Dedi.


 

“DAMARINDA Kİ ASİL KANI KİRLETME” 

Milliyetçi Hareket Partisi Çorlu İlçe Teşkilatı olarak  gençleri ve ailelerini bilinçlendirmek adına çalışmalar yaptıklarını belirten MHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Ergün;  “ilçe teşkilat binamıza Damarında ki Asil Kanı Kirletme başlıklı bir pankart hazırlattık, önümüzdeki günlerde sosyal medyada paylaşmak üzere bir kısa film çalışması yapmaktayız, akabinde bilinçlendirme toplantıları yapılacaktır. Buradan diğer tüm sivil toplum kuruluşlarını da bu hususta çalışmalar yapmaya davet ediyorum. Eğer çözüm için yola çıkacaksak ilk önce bu işin can yakıcılığının; camilerde, okullarda, siyasi partilerde ve sivil toplum örgütlerinde dile getirilerek bir bilinçlenmenin önü açılmalı. Bu sorunla mücadelede polisiye tedbirlerin çok iyi işlediğini söylemek mümkün değil. Zaten bunu bir asayiş sorunu olarak görüp sadece ihbar mekanizmasını devreye sokmak, toplumsal bir sorunun köklerine inilmesini engeller Bu konu, bu yara durmadan kanıyor ve sanırım kangren de olmak yolunda. Bir yetkili çıkıp gerçek raporları kamuoyuna sunsun” dedi.


 

“KAMUOYU LAF DEĞİL SOMUT BİR ADIM BEKLİYOR”

 


MHP Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Ergün siyasi düşünce ve mevki makamı ne olursa olsun bir an önce herkesin harekete geçmesi gerektiğini belirtti. Ergün “Köşe başlarında, kahvelerde boş inşaatlarda, mahalle aralarında leblebi satar gibi uyuşturucu sattığı iddia edilen insanlara ne zamana kadar müsamaha edeceğiz? Sıranın size ve yakınlarınıza gelmesini beklemeden harekete geçin!  Siyasi düşünceleriniz, mevkiiniz, makamınız ne olursa olsun bu insanlık düşmanı illet ve ayıpla mücadele için bir araya gelmeliyiz.  Bu kirli işleri teşhir etmek için projeler üretmeli, projesi olanlara yardımcı olunmalı, bunları kamuoyu yetkili kurumlarla paylaşmalıyız.  Artık kamuoyu, yetkililerden laf değil somut adım bekliyor.” Diyerek basın bildirisini noktaladı.