Merkez Parti Tekirdağ İl Teşkilatını Açtı

Merkez Parti Tekirdağ İl Teşkilatını Açtı

Yayınlama: 13.11.2014
270
A+
A-

 

Merkez Parti Tekirdağ İl Teşkilatını Açtı

 

Geçtiğimiz günlerde İl Başkanlığı kurularak açıklanan Merkez Partisi Tekirdağ İl Başkanlığının açılışını gerçekleşti.


Merkez Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı 13 Kasım Tekirdağ’ın Kurtuluşu gününde Süleymanpaşa ilçesinde açıldı. Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın katıldığı programa Merkez Partisi teşkilatı yoğun ilgi gösterdi. Yeni Bir siyaset anlayışı içerisinde kurdukları partiden bahseden Abdurrahim Karslı “ Nasıl yeni bir siyaset Ahlaka dayalı, Hukuka dayalı, Kendi menfaatlerini koşturmayan, partiyi meydana getirenlerin menfaatleri için uğraşmayan, parti menfaati için uğraşmayan Milletin derdini  dert edinen bir parti sizin dertlerinizi dile getiren bir parti. Dolayısıyla Merkez Partinin hem dayandığı nokta hem de gitmek istediği hedef itibarı ile bu partiden ayrı bir farkı var. Biz kaç yıldır bekliyorduk, inşallah düzelir diye ama maalesef düzelme emaresi göremedik ve partimizi kurduk” dedi.


MHP VE CHP’E GÖNDERME


Açılışta Merkez Partililere hitap eden Genel Başkan  Karslı “Bugün Tekirdağ’ın Kurtuluşunun 92. Yılı buda demek oluyor ki 92 yıl önce biz düşmanları ülkemizden atmışız. Fakat üzülerek söylüyorum Cumhuriyetin kuruluş gününde , Cumhuriyeti kuran zihniyetlerin de maalesef yetersiz tepkileri sebebiyle iktidar partisinin ve gene milliyetçi olduğunu iddia eden bir partinin cevaz vermesi ile yani teskere ile memleketimizden yabancı devletin askerleri hatta bize düşmanlık telakki eden askerler gene bizim cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın “Bu memlekette PYD neyse PKK odur” diyen bir zihniyet olmasına rağmen yabancı devletin güçleri 29 ekim gününde bizim memleketimizden, bu memleketin insanlarının gösterileri altında çiçekleri altında, Türk bayrağını yakanların Türk bayrağını indirenlerin sevinç gösterileri arasında yabancı devletin güçleri maalesef Türkiye’den geçerek bizim 30 yıldır düşmanımız olan insanlara yardım için ülkemizden geçerek gitti. Dolayısıyla bu millet hiçbir şekilde fiili mücadelede teslim olmazken,ruhunu teslim edip esareti kabul etmezken, maalesef yıllar sonra memleketimiz gerek içeride gerekse dışarıda bir ego manyanın  ve dış güçlerin tesiri altında idare edilmekte.” Dedi.


CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINA GÖNDERME YAPTI


Tekirdağ İl Başkanlığının açılışını yapan Merkez Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı “ Sadece Belli bir kısım’ı zengin etmek için çalışıyor ve kendimize saraylar hanlar yapıyoruz. Sadece Ankara’da ki sarayı değil, Ankara’da ki sarayı ihya ediyoruz, İstanbul’da da Sultan Vahdettin köşkünü ihya edip yeni başbakanlarımıza ve cumhurbaşkanlarımıza, emekli olana bir saray göreve gelene 5 saray. Yani eskiden maalesef bir düşünce vardı “Devletin Malı Deniz Yemeyen Domuz”, bunlar şimdi buna ayrı bir felsefe getirdiler. Bunlar diyorlar ki “Bu devlet zaten kafir bir devlet, Cumhuriyetinde temel ilkelerine düşman olduğumuz bir devlet dolayısıyla bu devletten ne alsak helaldir” zihniyeti ile talan ettiler ve hırsız diyeni de alıp içeriye koydular. Ekonomimizin durumu maalesef bu.” Diyerek konuştu.


Merkez Partisi açılış töreni kurdele kesim töreninin ardından İl Başkanlığı toplantı salonunda Genel Başkan Abdurrahim Karslı’nın basın mensuplarının sorularını yanıtlamasının üzerine son buldu.