15 Yaşındaki Lise Öğrencisi Denizde Boğuldu

15 Yaşındaki Lise Öğrencisi Denizde Boğuldu

Yayınlama: 30.06.2014
293
A+
A-

 

15 Yaşındaki Lise Öğrencisi Denizde Boğuldu


 

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi İlçesi'ne bağlı Sultanköy Mahallesi'nde serinlemek için denize giren 15 yaşındaki lise öğrencisi Hasan Hüseyin Uçar, boğularak hayatını kaybetti.


 

Olay, ilçeye bağlı Sultanköy Mahallesi'nde meydana geldi. Okulların tatil olmasının ardından ailesiyle birlikte Marmara Ereğlisi İlçesi'ne gelen 15 yaşındaki lise öğrencisi Hasan Hüseyin Uçar, dün akşam arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için denize girdi. Bir süre yüzdükten sonra gözden kaybolan Uçar'ı bulamayan arkadaşları ailesine haber verdi. İhbar üzerine gelen Marmara Ereğlisi Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Marmara Ereğlisi Jandarma Komutanlığı ekipleri denizde arama yaptı. Yaklaşık 2 saat süren arama çalışmasının ardından Hasan Hüseyin Uçar bilinci kapalı olarak bulunarak kıyıya çıkardı.


 

Sağlık ekipleri tarafından yapılan incelemede Uçar'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Savcılık ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından Hasan Hüseyin Uçar'ın cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.