Malkara Otogarı Temeli Atıldı

Malkara Otogarı Temeli Atıldı

Yayınlama: 23.03.2016
268
A+
A-

 

Malkara Otogarı Temeli Atıldı

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Malkara Otogarı inşaatı temel atma töreni gerçekleşti.


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan temel atma törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok’un yanı sıra belediye meclis üyeleri, daire başkanları, birim müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 


Temel atma töreninde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Bülent Doğan,  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları yaptı.


MALKARA TARIMIN BAŞKENTİ OLACAK


Temel atma töreni öncesi kürsüye çıkarak  kısa bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Malkara’ya ayrı bir önem verdiklerini belirterek “Malkara Tekirdağ’ın kilometrekareye 46 kişiyle  en az kişi  düşen ilçesi. Tarım ve hayvancılık burada ön plana çıkıyor. Malkara’nın yılların ihmalkârlığını Büyükşehir Belediyesi olarak bir takım yatırımlarını öne alarak hızlandırarak  Malkara’yı daha da ileriye götürmeye çalışıyoruz. Malkara’nın nüfusunun 50 binin altına düşmemesi lazım göç vermemeli göç almalı. Malkara Tarım Hayvancılığın başkenti olacak. Malkara’nın bir takım yatırımlarla desteklenmesi gerekiyor.” dedi.

 


 Yaklaşık  Dört buçuk milyon liraya mal olacak olan otogar, yıl sonunda tamamlanarak hizmete girecek.