Tekirdağ’da Cep Telefonu Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Tekirdağ’da Cep Telefonu Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Yayınlama: 02.08.2014
159
A+
A-

 

Tekirdağ'da Cep Telefonu Hırsızı Güvenlik Kamerasına YakalandıTekirdağ'ın Malkara İlçesi'nde tezgahtarın dalgınlığından faydalanan kimliği belirsiz bir kişinin işyerinden 2 bin liralık cep telefonu çalması işyerinin güvenlik kamerasına yakalandı.


 


Olay, ilçenin en işlek caddesi olan Hürriyet Caddesi üzerinde bir telefon satan işyerinde meydana geldi. Telefon almak istediğini söyleyerek modellere bakan ve kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, tezgahtarın dalgınlığından faydalanarak 2 bin liralık cep telefonunu alıp konuşuyormuş gibi yaparak işyerinden ayrıldı. Telefonların eksik olduğunu gören tezgahtarın fark ettiği hırsızlık olayıyla ilgili olarak gelen polis ekipleri, işyerinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Görüntülerde eşkali belirlenen kişinin cep telefonu alıp işyerinden ayrıldığı görüldü.

 


İşyeri sahibi Tülin Özlem Işık, hırsızın cep telefonunu el çabukluğu çaldığını ifade ederek, “Şok olduk. Ne olduğu anlamadık. Profesyonel çalışıyorlar. 2 bin lira değerindeki cep telefonunu el çabukluğu ve işyerinin kalabalığından faydalanarak yalandan konuşuyormuş gibi kulağına koyarak çıktı. Bu tür hırsız ve dolandırıcılara karşı herkesin dikkatli olması gerekiyor. Güvenlik güçlerimizden bu hırsızın bulmasını istiyorum” dedi.


Polis ekipleri güvenlik kamerayı kayıtlarından yola çıkarak hırsızın kimliğini tespit etmeye çalışıyor.