Vicdansızlar!

Vicdansızlar!

Yayınlama: 16.03.2016
178
A+
A-

 

Vicdansızlar!


Belden aşağısı felç olan yürüme engelli 40 yaşındaki Ali Doğan Işık’ın evinin kapısının önünde duran tekerlekli sandalyesi çalındı.


Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde geçirdiği iş kazası sonucu belden aşağısı felç olan yürüme engelli 40 yaşındaki Ali Doğan Işık’ın evinin kapısının önünde duran tekerlekli sandalyesi çalındı. Işık polise şikayette bulunurken, “Benim ayaklarım o sandalyeydi, onu çaldılar. Böyle vicdansızlık olmaz” dedi.

 


Maden mühendisi Ali Doğan Işık, 2005 yılında çalıştığı madende geçirdiği iş kazası sonucu belden aşağısı felç oldu. Yürüme engelli Işık, malulen emekli olduktan sonra veteriner olan ağabeyi Turgay Işık’ın işyerine durmaya başladı. Ev ve işyerinde olmak üzere iki tekerlekli sandalyesi bulunan Işık’ın annesiyle yaşadığı Cami Atik Mahallesi’ndeki müstakil evinin önünde duran sandalyesi çalındı. Dün akşam işten döndükten sonra tekerli sandalyesinin olmadığını gören Ali Doğan Işık, ağabeyiyle birlikte Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayette bulundu.


Tekerlekli sandalyesinin çalınmasına çok şaşırdığını ifade ederek, bunun bir ‘vicdansızlık’ olduğunu kaydeden Işık, şöyle dedi: “Yaklaşık 11 yıldır yürüyemediğimden dolayı tekerlekli sandalye kullanıyorum. İş yerimden evime gittiğimde evimin önünde bıraktığım tekerlekli sandalyemin çalındığı gördüm. Durumu aileme söyleyince tekerlekli sandalyemin kapının önünde çalındığını söylediler. Tekerlekli sandalyem birileri tarafından çalındı. Bu tekerlekli sandalye kimin ne işine yarar bilmiyorum. Belki yakını akrabası eşi dostunda yürüme güçlüğü vardır o yüzden aldı. Ya da hurda niyetine parayla satacak. Vicdansızlar, benden isteseydiniz verirdim kapımın önünden benim ayaklarım olan tekerlekli sandalyemi alıp gitmeseydiniz keşke. İhtiyacından dolayı aldıysalar eğer helal hoş olsun.” Dedi.


Ali Doğan Işık’ın şikayeti üzerine Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.