Artık Belediye’ye Kadar Gitmenize Gerek YOK !

Artık Belediye’ye Kadar Gitmenize Gerek YOK !

Yayınlama: 23.01.2015
190
A+
A-

 

Artık Belediye'ye Kadar Gitmenize Gerek YOK !

 

Malkara Belediyesi 22 Ocak 2015 Perşembe günü itibariyle Trakya’da bir ilke daha imza atarak Mobil Tahsilat Aracı uygulamasını “Güçlü Yarınlar İçin…” sloganıyla hayata geçirdi ve Balabancık Mahallesi eski belde binası önünde konuşlandırılan Mobil Tahsilat Aracı ile hizmeti vatandaşların ayağına taşıdı.


Malkara merkezdeki ve beldeden köy statüsüne geçen Balabancık, Sağlamtaş ile Kozyörük mahallelerindeki vergiye tabii vatandaşlar, Malkara Belediyesi’ne gelerek yaptıkları emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, kira geliri tahsilatı, 2464 sayılı Belediye gelirleri kamu kapsamındaki tüm gelirlerin tahsilatı gibi işlemlerini Mobil Tahsilat Aracında yaptırabiliyorlar. İki memurun görev yaptığı ve yüksek hız kapasiteli bilgisayarın kullanıldığı Mobil Tahsilat Aracında mobil internet şebeke sistemi kullanılıyor. Uydu yoluyla internet bağlantısının sağlandığı araçta, 3G teknolojisi ile vergi mükelleflerinin bilgilerine ulaşılarak işlemler yapılıyor.


Mobil Tahsilat Aracı; Pazartesi günleri Zabıta Müdürlüğü bürosu önünde, haftanın bir günü Malkara Küçük Sanayi Sitesinin olduğu bölgede, haftanın üç günü de Balabancık, Sağlamtaş ve Kozyörük mahallelerinde konuşlandırılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Mobil Tahsilat Aracı uygulamamızı Malkara merkez, Balabancık, Sağlamtaş ve Kozyörük mahallelerinde konuşlandırarak vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak amacıyla kendilerine hizmeti sunduk. Vergi mükellefi vatandaşlarımız, Mobil Tahsilat Aracı sayesinde belediyeye gelmeden işlemlerini yapabilecekler. Malkara Belediyesi olarak insan odaklı belediye anlayışı çerçevesinde yerinde hizmeti sağlıyoruz. Mobil Tahsilat Aracını, Pazartesi günleri meyve sebze pazarında bulunan Zabıta Müdürlüğü bürosu önünde, haftanın bir günü sanayi sitemizin olduğu bölgede, pazarlarının kurulduğu haftanın üç günü de Balabancık, Sağlamtaş ve Kozyörük mahallelerimizde belirli noktalarda konuşlandırılarak Belediyemizin bu hizmetini vatandaşlarımızın ayağına taşıyacağız” dedi.


İlk olarak Balabancık Mahallesi’nde faaliyete başlayan ve vatandaşın ayağına kadar giden Mobil Tahsilat Aracı hizmetinden faydalanan Balabancık Mahallesi vatandaşları uygulamanın kendilerine büyük kolaylık sağladığını belirterek, Mobil Tahsilat Aracı uygulamasını faaliyete geçiren ve mahallelerine kadar gelmesini sağlayan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a Mali Hizmetler Müdürü Mehmet Engin aracılığıyla teşekkürlerini ilettiler.