Hayvansever Kadından Şok Baskın

Hayvansever Kadından Şok Baskın

Yayınlama: 08.01.2015
156
A+
A-

 

Hayvansever Kadından Şok Baskın

 

Hayvan hakları savunucusu ve eski Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyesi Ülkü Akyel Işık, Malkara Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı olağan toplantısının sona ermesiyle beraber meclis salonuna girerek, ilçedeki başıboş köpekler ve diğer sokak hayvanlar ı ile  ilgilenilmesini istedi. IŞIK Belediye Başkanı ve Meclis üyelerine,  "Sözünüzü tutun!…"  diyerek seslendi.

 

HAYVANLARA BARINAK YAPILSIN

 

Sakin bir havada gerçekleşen meclis oturumunun kapanışı esnasında, İzmir’den gelen Haytap Hayvan Hakları savunucusu Hülya Akyel Işık yaptığı çıkışla bir anda tüm dikkatleri üzerine topladı. Aniden meclis salonuna girerek konuşmaya başlayan Işık, “Sayın Başkanım, sizlerden destek bekliyoruz. Siz başkanlığa gelirken sokak hayvanlarıyla da ilgilenmeyi kabul ettiniz. İki yıl önce Ahmetpaşa Mahallesi yolu üzerinde İlçe Jandarma Komutanlığına ait ormanlık alan içerisinde 25 dönümlük geçici arsa tahsisi yapılmıştı. Sözde içinde klinik olacaktı. Tüm bunlar sürüncemede kaldı. İlçeye bağlı köylerden birinde arazi tahsisi niçin yapılamadı. Belediye çöplüğündeki hayvanların tedavilerinin yapılmasını ve ilgilenilmesini istiyorum, dedi.

 

DİĞER ŞEHİRLERDEN MALKARA’YA KÖPEK BIRAKILIYOR!

 

Hayvan sever Hanım Ülkü Işık’ın tepkisine yanıt veren Ak Parti Belediye Meclis üyesi eski Balabancık belediye Başkanı Şaban Sayılır, “Tepkinizde siz de kendinize göre haklı olabilirsiniz. Lakin bu köpek sorunu her yerde var. Bu hayvanlar bilindiği üzere başka kentlerden toplu halde ilçemize atılıyor. Neticede aç ve susuz ölüme terk ediliyorlar. Bunlarla da ilgilenmelisiniz. Yoksa bu sorunla kimse başa çıkamaz ve de mümkün değil! dedi ve konuya açıklık getirdi. Hayvansever Hanımı sakin olmaya davet ederek uyardı.

 

Belediye Başkanı Yurdakul’da, meclise kadar gelip, yapılan bu davranışın doğru ve etik olmadığını belirterek, gereken tüm girişimler yapılmaktadır, diye konuştu.