Lice’deki Türk bayrağının indirilmesi Tekirdağ’da protesto edildi

Lice’deki Türk bayrağının indirilmesi Tekirdağ’da protesto edildi

Yayınlama: 09.06.2014
324
A+
A-

 

Lice’deki Türk bayrağının indirilmesi Tekirdağ’da protesto edildi


 

Tekirdağ tuğlalı parkta toplanan 200 kişilik grup, Lice’deki olayları protesto etmek için eylem yaptı. Polisin önlem aldığı eylemde Protestocular 100 metrelik Türk bayrağı açıp slogan attılar.


 

Tekirdağ Tuğlalı parkta toplanan Tekirdağ ülkü ocakları ve ilçelerden gelen ülkü ocağı mensubu 200 kişilik grup 100 metrelik Türk bayrağı açarak Lice’deki olayları protesto ettiler. Vatandaşlarında destek verdiği eylemde basın açıklaması yapan, Hakkı Açıkgöz Türk bayrağının indirilmesi bugünkü siyasi iradenin pasif politikalarının sonucudur dedi. 

Açıkgöz Güneydoğu’da polisin müdahalesinin biber gazı sıkmaktan ileri gitmediğini iler sürerek şöyle konuştu. “Lice’de devletin varlığının ortada olmaması sebebi ile bölücüler kontrolü ele almış vaziyettedir. Ve Oradaki sonuç bir grup teröristin 2. Hava kuvvetleri komutanlığı askeri alanına girerek, Türk bayrağını indirmek olmuştur. Yüksek güvenlikli olan bu yerde bu olayın meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmış olmaktadır. Böylesi bir ihmal ve aczi yet asla kabul edilemez. Bayrak Türk milleti için kutsal olan ve uğrunda binlerce şehit verilmiş bir değer, namus ve şereftir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve sessiz kalan siyasi iktidar aynı zamanda namusuna leke düşürmüştür. Bizim canımız tende olduğu müddetçe hiç kimse Türk milliyetçiliğini aşmadan Türkiye üzerinde siyaset yapacağını sanmasın. Bizim canlarımız tende olduğu müddetçe Türkiye Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir diye konuştu.


 

Ellerindeki Türk bayrakları ile hep bir ağızdan, “Bayrağa uzanan eller kırılsın sloganları atan grup basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.