TEKİRDAĞ’DA BETON LABARTUARI AÇILDI

TEKİRDAĞ’DA BETON LABARTUARI AÇILDI

Yayınlama: 01.10.2014
1.122
A+
A-

 

TEKİRDAĞ’DA BETON LABARTUARI AÇILDI

 

Tekirdağ’da inşaatta kullanılan beton ve demirlerin sağlamlılıklarının kontrol edildiği ilk yapı laboratuarı olan 5K Yapı Laboratuarı hizmete girdi. Günlük toplanan numuneler yeni sanayide bulunan tesiste incelenecek.


SÜLEYMANPAŞA İLÇESİNDE TEK


4708 Sayılı Kanun kapsamında faaliyet gösteren yapı denetim şirketlerinden ve diğer kişi ve kuruluşlardan gelen deney taleplerini karşılamak amacıyla kurulan 5K Yapı Laboratuarı firması Tekirdağ Süleymanpaşa’da hizmete girdi. Yüzüncüyıl Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren tesiste TS EN ISO/ IEC 17025 standardına göre beton ve demir testi yapılıyor.


ARTIK ÇORLU’YA GİTMEYECEKLER


Daha önce Çorlu’daki firmalar aracılığı ile işlerini gören yapı denetim firmaları ve şahıslar testlerini 5K’da yaptırabilecek. Güçlü mühendis ekibi ile numuneleri sahadan günlük toplayan firma modern tesislerinin testleri yaparak rapor hazırlıyor.


NUMUNELER GÜNLÜK TOPLANACAK


Modern makine ekipmanı ile testlerin yapıldığını kaydeden 5K Yapı Laboratuarı Yönetim Kurulu Başkanı Nufel Karagöz, “Firmamız Süleymanpaşa’da kurulan ilk laboratuar. Eskiden insanlar Çorlu’ya gidiyordu. Şimdi artık Çorlu’ya gitmeden bu iş çözülecek. 200 bin TL’lik makine yatırımı yaptık. Yeni Sanayi Sitesi’ndeki modern tesislerinde günlük alınan numuneler güçlü mühendislik kadrosu ile test ediliyor. 28 günlük bir periyotta test çalışması yapılıyor. Daha sonra rapor hazırlanıyor. Müteahhitler işlerini başından sonuna kadar takip edebilecekler” dedi. 


3 MÜHENDİS, 3 TEKNİKER


Hizmet ağlarının geniş olduğunu aktaran Karagöz, “3 aracımızla günlük numuneleri toplayacağız. Geçerliliği kabul edilmiş deney yöntemlerinin uygulanması ile tekrarlanabilir analiz koşullarının sağlandığı laboratuvar koşullarında nitelikli ve eğitimli 3 mühendis, 3 tekniker ile müşteriye karşı ilgili, açık, net tutum ve karşılıklı bilgi alışverişinin sağlanması, müşteri bilgilerinin gizliliği ve tarafsızlık vb. hususları için gerekenleri sağlıyoruz” diye konuştu.