Kavgaya Neden Olan Suriyeli İşçiler İl Dışına Gönderildi

Kavgaya Neden Olan Suriyeli İşçiler İl Dışına Gönderildi

Yayınlama: 02.06.2015
223
A+
A-

 

Kavgaya Neden Olan Suriyeli İşçiler İl Dışına Gönderildi

 

Süleymanpaşa ilçesi Naip mahallesi yolu üzerinde bulunan bir tuğla fabrikasında Suriyeli işçiler ile diğer çalışanlar arasında çıkan kavganın büyümesi üzerine fabrikada çalışan yaklaşık 60 Suriyeli güvenlik nedeni ile il dışına gönderildiği öğrenildi.


İddiaya göre Süleymanpaşa ilçesi Naip mahallesi yolu üzerinde faaliyet gösteren bir tuğla fabrikasında geçtiğimiz gün Suriyeli işçiler ile diğer çalışanlar arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle kavga çıktı. Olayın büyümesi üzerine söz konusu tuğla fabrikasına Kumbağ jandarma karakolu ve İl jandarma merkez komutanlığına bağlı ekipler sevk edildi. İki grup arasında meydana gelen kavgada Suriyeli işçilerden 11 kişi çeşitli yerlerinde yaralandı. Gruptakilerden yaralananlar Tekirdağ devlet hastanesinde tedavi altına alınırken, kolluk kuvvetleri durumu güçlükle yatıştırdı.


Yaşanan bu gelişmeler üzerine Tekirdağ Valiliği bölgede çalışan yaklaşık 60 Suriyeli işçiyi İstanbul Esenyurttaki bir misafirhaneye gönderdi. Jandarmanın olayla ilgili başlattığı soruşturma devam ediyor.