Dalgalara Kapılan Genç 7 Saattir Bulunamadı

Dalgalara Kapılan Genç 7 Saattir Bulunamadı

Yayınlama: 01.09.2014
327
A+
A-

 

Dalgalara Kapılan Genç 7 Saattir Bulunamadı


 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı tatil beldesi Kumbağ’da serinlemek için denize giren 4 kişiden Emre Taştan dalgalara kapılarak kayboldu. Kendi imkânları ile kıyıya çıkan 3 arkadaşı jandarmaya arkadaşlarının denizde kaybolduğunu haber verdi. Sahil güvenlik ve jandarma saat 11.00 da başlattığı aramalara havadan ve deniz içinden devam ediyor.


Edinilen bilgiye göre İstanbul Sarıyer’den sabah erken saatlerde ailelerine haber vermeden serinlemek için Tekirdağ’ın tatil beldesine gelen 4 arkadaş, Dalgalara aldırmadan denize girdiler. Kıyıdan 100-120 metre açıkta yüzen arkadaşlardan 25 yaşındaki Emre taştan gözden kayboldu. Diğer 3 arkadaş Taştan’ı bir süre bulundukları noktada bağırarak aradılar. Daha sonra jandarmaya haber verdiler.


HELİKOPTER, JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK ARIYOR


Olay yerine ilk gelen jandarma ekipleri kıyıdan yaptıkları araştırmada Emre taştan’ı bulamayınca, Sahil güvenliğe haber verdiler. Sahil güvenliğe ait bir helikopter havadan aramaya katılırken, dalgıçlar 4 kişinin gösterdiği noktada aramalarını sürdürüyorlar.


HAMİLE EŞİ GÖZYAŞLARI İLE” AYAĞINA KRAMP GİRMİŞTİR GELECEK O”


Jandarma denizde kaybolan 25 yaşındaki Emre Taştan’ın İstanbul’daki ailesine haber vermesi ile olay yerine gelen Annesi ve hamile olduğu öğrenilen eşi Ayşenur Taştan, sinir krizleri geçirdi. Deniz kenarında aramaları çaresiz izleyen Ayşenur Taştan, “O yüzme bilir. Onun ayağına kramp girmiştir gelecek o” diye gözyaşı döktü.


Sahilde toplanan belde halkı ve tatilciler endişeli gözler ile aramaları izlerken, bir vatandaşın balkonundan denizde bir cisim gördüğünü söylemesi üzerine arama ekipleri harekete geçerek bahsedilen noktada arama yaptılar. Ancak şu ana kadar Taştan’a ait bir bulguya rastlanamadı. Arma alanı genişletilerek hava kararana kadar, havadan ve denizden devam edeceği bildirildi. Taştan’ın yakınlarından Onur Yılmaz, “ Bunlar birlikte 100 metre açıkta yüzüyorlarmış. Bir ara dalgalar yükselmiş. Arkalarına baktıklarında Emre’i bulamamışlar” diye konuştu. Emre Taştan’ın birlikte denize girdiği ve kendi imkanları ile kıyıya çıkan 3 arkadaşının duvar dibinde bitkin halde arkadaşlarının bulunmasını beklediler.