Tatil Beldesinde Çıkan Yangın Panik Yarattı

Tatil Beldesinde Çıkan Yangın Panik Yarattı

Yayınlama: 10.09.2014
200
A+
A-


Tatil Beldesinde Çıkan Yangın Panik Yarattı


 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı tatil beldesi Kumbağ’da sabah erken saatlerde bir işyerinde çıkan yangın yan dükkâna da sıçradı. Alevlerin sardığı binanın üst katında bulunan Rehabilitasyon merkezindeki kalan 3 kişi dumandan etkilendi.

 


Olay sabah 07;00 da Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı tatil beldesi Kumbağ’da meydana geldi. Belediye caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir marketteki elektrik kontağından yangın çıktı. Alevler marketin bitişinde bulunan Müzeyyen Önal’a ait yazlık giyim ürünleri satan mağazaya sıçradı. Çevredeki vatandaşlar İtfaiye ve jandarmaya haber verdi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. İtfaiye iki saatlik bir çalışmadan sonra yangını kontrol altına aldı. Yangının sabah erken saatlerde çıkması faciayı önledi. Yangında market ve giyim mağazasında maddi hasar meydana geldi.

 

 


ÜST KATI YAŞLI VE ENGELLİLERİN KALDIĞI BAKIM MERKEZİ


Yangının çıktığı binanın üst katlarında faaliyet gösteren rehabilitasyon merkezinde kalan 33 yaşlı ve engelli sağlık ve itfaiye ekipleri tarafından tahliye edilerek merkezin bahçesine çıkarıldı. Bu sırada merkezde kalan 2 kişi dumandan etkilenince ambulanslar da sağlık ekipleri müdahalede bulundular. 

 


İTFAİYE GEÇ GELDİ İDDİASI


Olayın gördüğünü iddia eden bir vatandaş, “ Büyük şehir olmamız kötü oldu. Burası tatil beldesi. Buranın nüfusu yaz aylarında 100 Bin kişi oluyor. Burası iki tane temizlik işçisine bırakıldı. Yangını görünce itfaiye’yi aradım. İl merkezinden geldikleri için geciktiler. 25 dakikada buraya geldiler. Oysa burada sürekli bir itfaiye ve bir ambulansın beklemesi gerekmez mi? Diye tepki gösterdi. Yangında iş yeri kullanılamaz hale gelen mağaza sahibi Müzeyyen Önal ise “ İşyerim kül oldu zararım büyük. Tahminen içerde 70-80 bin liralık malım vardı hepsi gitti” diye konuştu.

 


Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken, itfaiye yangının çıkış nedeninin belirlemek için çalışma başlattı.