Köylüler Telefonla Konuşmak İçin Bakın Ne Yapıyor

Köylüler Telefonla Konuşmak İçin Bakın Ne Yapıyor

Yayınlama: 12.05.2015
237
A+
A-

 

Köylüler Telefonla Konuşmak İçin Bakın Ne Yapıyor

 

Muratlı’ya bağlı Aydınköy sakinleri, mahallelerinde hiçbir GSM operatörü çekmeyince cep telefonuyla konuşabilmek için yaklaşık 500 metre yol yürüyerek tepelere çıkmak zorunda kalıyor.


255 nüfuslu Aydınköy Mahallesi Muhtarı Ali Canbaz yaptığı açıklamada, köylerinin Muratlı merkeze 9 km, Tekirdağ’a ise yaklaşık 15 km uzaklıkta olduğunu söyleyerek; Turkcell, Avea ve Vodafone operatörlerinin köyün içinde çekmediğini belirtti. Edindiğimiz bilgilere göre, daha önce defalarca GSM operatörlerine konuyla ilgili dilekçe verilmesine rağmen bir sonuç alınamadı. Çoğu kez gönderilen mail ve dilekçelere cevap gelmezken, birkaç defa ise;“Köyünüzde baz istasyonu kurmak için uygun yer yok” cevabı verildi.


Muhtar Canbaz, cep telefonuyla görüşmek için yüksek yerlere çıkmak zorunda kaldıklarını söyleyerek; “Cep telefonuyla konuşmak için köy merkezinden uzağa, yüksek tepelere çıkmamız gerekiyor. Başımıza bir şey gelse cep telefonuyla kimseye ulaşamayacağız. Bu soruna çözüm bulunmasını istiyoruz. Köyümüzde değişik GSM operatörlerinden 150 tane abone var. Her gün televizyonları açtığımız zaman reklamların birçoğunu cep telefonu operatörleri oluşturuyor. Operatörün biri her yerde dört dörtlük çekiyoruz. Herkes bizim aracılığımız ile kesintisiz iletişim kurabiliyor diyerek mesaj vermeye çalışıyor. Diğer bir operatör ise, kendi hatlarının Türkiye’de yüzde 93,6 oranında çektiğini söylüyor ama nedense 3 operatör de Muratlı’nın Aydınköyü’nde çekmiyor!” diye konuştu. Aydınköy sakinleri sorunun çözümü için başvurmadık merci bırakmadıklarını ifade etti.