Sektöründe lider kuş yemi üreticisi

Sektöründe lider kuş yemi üreticisi

Yayınlama: 01.01.1970
588
A+
A-
 

Sektöründe lider kuş yemi üreticisi 


Kendi klansmanında ülke genelinde çok büyük bir ihtiyaca cevap veren lider kuş yemi üreticisi olan Koçaşlar Zahirecilik ve Marketçilik, sektöre dev yatırımlar yaparak emin adımlarla ilerliyor. Tekirdağ'daki tesisleri ile göz dolduran firma ülke genelinde rakiplerine fark atarak son sitem teknolojisiyle en yüksek üretim kapasitesine sahip olma liderliğini elinde bulunduruyor.


LİDER FİRMAYIZ


Koçaşlar Zahirecilik ve Marketçilik Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Koçaş; firmalarının sektörde lider konumda olduklarını belirterek  “Ticaret hayatımız 1978 yılın da babamız Halil Koçaş´ın kurduğu ticarethane ile başladı, faaliyet alanı bölgemize münhasır tarım ürünlerinin alım satımı idi. Bu faaliyetler 1986 yılına kadar sürdü ve 1986 yılın da babamız işi biz kardeşlere devrederek KOÇAŞLAR LTD. ŞTİ.´ni kurduk ve bir süre daha zahire işine devam eden şirketimiz 2000 li yılların başında meydan köfte markasıyla hizmet sektörüne de girmiş oldu. Daha sonra ikinci şubemizi de şirket bünyesine kattık.2007 yılı başların da kuşyemi üretim işine vividbird markası ile başlayan şirketimiz, siz değerli iş ortaklarımızın ilgi ve güvenini kazanarak üretim kapasitesini her geçen gün attırmıştır. Şuan şirket bünyesinde 110 kişi istihdam edilmektedir. Geldiğimiz noktada gerek iç pazar gerek yurt dışı ürün taleplerini karşılayabilmek amacıyla, böyle bir tesisin hayata geçirilmesi ihtiyacından hareketle. 2015 yılın da projelendirilen tesisimizin temelleri atılarak yapımına başlanmış ve bugün açılışını yapma noktasına getirmiş durumdayız. Tesisimiz 10 milyon TL sına mahal olmuştur. Tesisimiz en son üretim teknolojisine sahip yıllık 25.000 tonluk üretim kapasitesi ile ülkemizin sektör de lider firması durumundadır. Tesisimizde farklı ürün gruplarına göre 60 çeşit ürün üretildiği bilgisini verdi.


KUŞ YEMİ ÜRETİMİNİ BÖLGEMİZE TEKRAR KAZANDIRMALIYIZ


Ergin Kaçaş; bölgenin yıllarca önemli bir konumda kuş yemi üreticisi olduğu fakat bunun son yıllarda kaybolmaya yüz tuttuğunu belirterek “Firmamızın vizyonu; gerek iç pazardaki liderlik gerekse de uluslararası arena da tanınır bir marka olarak güçlü bir pazar payına sahip olmaktır. İhracat kapsamın da sağlanan desteklerden firmamız da faydalanacaktır. Bu sayede uluslararası alanda üretim gerçekleştiren rakip firmalarla eşit şartlar da pazar da rekabet etme şansına sahip olduk.


Firmamızın kısa zamanda marka bilinirliğini ön plana çıkarmayı ve üretimimizin %50 lik kısmını ihracat yapmayı hedefliyoruz. Bilindiği üzere bölgemiz yıllarca önemli bir kuş yemi üretim merkezi durumundaydı, geçen yılla içerisinde kaybolmaya yüz tutmuş kuş yemi ürünümüzün bölgemiz çiftçisine tekrar kazandırılması için gerekli desteklerin sağlanmasını talep ediyoruz. Bu sayede bölgemiz çiftçisi alternatif bir ürün kazanmış olacak tarımsal üretimlerine ayrı bir değer kazandırmış olacaklardır dedi.