Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışmasına Büyük İlgi

Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışmasına Büyük İlgi

Yayınlama: 07.05.2014
264
A+
A-

 

Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışmasına Büyük İlgi


 

Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinin belediye meclis  toplantısında alınan karar doğrultusunda Kiraz Festivalinin gerçekleştirileceği hafta Altın Kiraz Halk Oyunları yarışması yapılmasına karar verildi.


 

5-8 Haziran Tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kiraz Festivalinde her sene düzenlenen Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışması Süleymanpaşa Belediye Meclisi toplantısında Kültür Komisyonunun sunmuş olduğu proje ile ödüllü olmasına karar verildi. Alınan Karara Göre Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışmasında 1. Olan Halk Oyunları Ekibine 10.000, 2. Olan Ekibe 5.000, 3. Olan Ekibe ise 2.500 TL ödül verilecek.


 

“BU YARIŞMA KİRAZ FESTİVALİNİN ADINI TÜRKİYE’YE DUYURACAK”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi olan ve Kültür Komisyonuna seçilen Sabri Çınar Yapmış olduğu açıklamada ; “Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışmasının başvurularını başlattığımız ilk günden bu yana almış olduğumuz telefonlar ile gerçekleştireceğimiz 50. Kiraz Festivalimizin adını tüm Türkiye’ye  adını duyurmuş olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu tür faaliyetlerin festivaller için önemini bir kez daha anlamış bulunuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.


 

3 İL 2 İLÇE’DEN BAŞVURULAR VAR

 

Süleymanpaşa Belediyesinin düzenleyeceği Altın Kiraz Halk Oyunları Yarışmasına Urfa,Bingöl,Hakkari gibi iller ve Silivri ve Havsa İlçeleri telefonla arayarak yarışma hakkında bilgi aldıkları öğrenildi.