Tekirdağ kar 77 köy yolunu kapattı

Tekirdağ kar 77 köy yolunu kapattı

Yayınlama: 01.01.1970
219
A+
A-

 

Tekirdağ kar 77 köy yolunu kapattı

 

Tekirdağ'da dün başlayan kar yağışı gece etkisini artırarak sürüyor. Gece boyunca etkisinü sürdüren kar, bazı köy yollarının kapanmasına neden olurken, AFAD, Belediye ve Karayolları ekipleri gece boyunca aralıksız çalışmalarını sürdürdüler.


Akşam saatlerinde etkisini arttıran ve gece boyunca Tekirdağ genelinde yağan kar nedeniyle, merkez ve ilçelerde 77 köy yolu trafiğe kapandı. Hayrabolu ile Malkara ilçeleri arasındaki yol kar ve tipi nedeni ile ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri aralıksız kar küreme ve tuzlama yaparak ulaşımı normale döndürme çalıştılar..


Kar kalınlığı merkezde 16 santimetreye, ilçelerde ve yüksek kesimlerde ise 30 santimetreye kadar ulaştı. Tekirdağ-Malkara, Tekirdağ-Muratlı, Tekirdağ-Hayrabolu ve Şaköy-Malkara karayollarında kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yaşanan trafikteki aksamalar yaşandı.  Karayolları 18. Şube Şefliği ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucu yol tek şeritten ulaşım sağlandı. AFAD ekipleri ise arazi araçları ile yolda kalan sürücü ve yolculara yardım ederek civardaki benzin istasyonlarına ulaşmalarını sağladı.


Sabah saatlerinde kar yağışının etkisini yitirmesi ile Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekipleri çalışmalarına hız vererek ulaşıma kapanan yolları normale döndürmeye başladılar.