Kadir Albayrak Merak Edilen Soruları Cevapladı.

Kadir Albayrak Merak Edilen Soruları Cevapladı.

Yayınlama: 10.07.2014
381
A+
A-

Kadir Albayrak Merak Edilen Soruları Cevapladı.Trakya Gazeteciler Birliği Derneğine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’tan ziyaret.


 

 


Trakya Gazeteciler Birliği’nin yeni tutmuş olduğu yerde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak seçildikten bu güne kadar geçen süreç hakkında toplantıya katılan gazetecilere bilgi verdi.  Gazeteciler Birliği ziyareti sırasında Trakya Gazeteciler Birliği Başkanı Naci Akyazı, Fatih Erge, Ruhan Yalçın, Nijat Ayvaz, Necmi Işıksal, Kamil Baştuhan ve Alper Eral hazır bulundular. Gazeteciler ile sohbet havasında geçen ziyarette gazetecilerin elbette kendilerini eleştirebileceğinden bahseden büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak “ Eleştiri tabi ki de olacaktır ve normaldir, eğer eleştiri olmazsa biz belediye olarak kral çıplağı oynamış oluruz.” Dedi.


 


%50’DEN %30’A DÜŞÜRÜLMEYE ÇALIŞILIYOR

 


Tekirdağ’da yerel gazetelerin bir çoğuna haber olan su zamlarının Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın sorulması üzerine açıklamalarda bulunan Albayrak “ Su için önümüzde üç seçeneğimiz vardı, Atık su bedeli olarak %30- %50 – %70 olarak nüfusa göre bir oran belirleniyordu. Nüfusumuza göre bu oran %50 oldu fakat biz bu rahatsızlığın farkındayız. Şuanda da çalışmalarımız devam ediyor inşallah biz bu oranı %30’a çekmeye çalışıyoruz” dedi.


 

GENİŞ ÇAPLI DEPREMSELLİK ÇALIŞMASI YAPILACAK

 


Trakya Gazeteciler Birliği Derneğinin yeni açmış olduğu yeri ziyaret eden Kadir Albayrak Deprem bölgesi olan Tekirdağ’ın depremsellik çalışmasına ihtiyacı olduğunu belirterek Büyükşehir Belediyesinin bu konuda yapacağı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “ Tekirdağ’da depremselliğin ilk önce fotoğrafını çekeceğiz, daha sonrasında ise Resmi kurumlarımız olmakla beraber tüm Tekirdağ’da depremsellik çalışması yapacağız.” Dedi.

 


TRAKYA’YA ORTAK KATI ATIK BERTARAF DEPOSU

 


Tekirdağ’da Ahmet Aygün zamanında yapılan ve hala aktif olarak kullanılan Katı Atık Bertaraf deposundan üzülerek bahseden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “ Geçtiğimiz günlerde Katı Atık Bertaraf deposunun olduğu alanı gördüm inanın uyku uyuyamadım. Normalde 300 ton kapasiteli olan depoya şuanda 800 ton civarında bir çöp dökülmüş. Dolayısıyla Tekirdağ’da hizmet manasında yapılacakların başında Katı Atık Bertaraf tesisi vardır. Bununla ilgili olarakta Trakya Kalkınma Ajansının düzenlemiş olduğu Kanada gezisinde görmüş olduğumuz Toronto belediyesinin Çöp tesisinin bir benzerini Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’ın kullanacağı ortak bir alanda Katı Atık Bertaraf tesisi yapacağız” dedi.


 

Sohbet havasında geçen ziyaret de gazetecilerin sorularını cevaplayan Kadir Albayrak seçimin ardından geçen 100 gün ile ilgili gerçekleştirilen işler ile ilgili yerel gazetelere bir ilan çalışmasını yapacaklarını belirterek sözlerini noktaladı.