Alış Veriş Fişinden Hırsızlık Çetesini Çökerttiler

Alış Veriş Fişinden Hırsızlık Çetesini Çökerttiler

Yayınlama: 21.05.2014
327
A+
A-

 

Alış Veriş Fişinden Hırsızlık Çetesini Çökerttiler


 

Mardin’den gelip Tekirdağ ve Çanakkale’deki özel düzeneklerle NATO petrol boru hatlarından 22 Bin ton yakıt çalan zanlıları, jandarma ekipleri olay yerinde düşürdükleri alış veriş fişinden kimliklerini tespit edip operasyonla yakaladı.


 

İddiaya göre ifadelerinde Mardin’den geldiklerini söyleyen Yusuf A (33), Orhan Y (42), Necdet D (25) adlı zanlılar, önce Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki NATO boru hattından 6 buçuk ton yakıt çaldılar. Daha sonra Tekirdağ merkez ilçesi Süleymanpaşa’ya bağlı Yağcı köyü, Kayı köyü, Araphacı köyünden geçen NATO petrol boru hattından özel düzeneklerle çaldıkları yakıtı kamyona yüklediler. Daha sonra Seymenli köyünde gece yaptıkları keşiften sonra, buradaki boru hattına sızmak için geceyi beklediler.


 

OLAY YERİNDE DÜŞÜRÜLEN ALIŞ VERİŞ FİŞİNDEN ZANLILARA ULAŞILDI


 

Durumdan haberdar olan jandarma ekipleri hırsızlığın gerçekleştiği Yağcı köyünde incelemeler yaptığı sırada yerde bir marketten kredi kartıyla yapılan alış veriş fişini buldu. Alış verişin yapıldığı markete giden jandarma, kredi kartı bilgilerin zanlıların kimlik bilgilerine ulaştı. Aynı marketteki güvenlik kamerası görüntülerden de zanlıların eşkâlini tespit ettiler.


 

UZUN KOVALAMACA İLE YAKALANDILAR


 

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi dahil 4 ayrı noktadaki NATO boru hattından toplam 22 Ton petrol çalan zanlılar, gece olunca Seymenli köyündeki boru hattına sızmak için harekete geçtiler. Olay yerindeki zanlıları tespit eden Jandarma ekipleri boru hattının bulunduğu noktayı çembere aldılar. Zanlılar bir kamyon ve bir otomobille söz konusu noktaya gelip çalışmalara başladıkları sırada düğmeye basan ekipler, kamyon sürücüsü Orhan Y ve Necdet D’ye suçüstü yaparak yakaladı. Bu sırada otomobilde bekleyen ve öncü olduğu ileri sürülen Yusuf A aracını jandarmanın üzerine sürerek hızla kaçtı.


 

SABAH ÇALILIKLARDA YAKALANDI


 

Olay yerinden hızla uzaklaşan Yusuf A jandarmanın yaptığı kovalamacada yakalanacağını anlayınca Bıyıkali köyü civarında otomobili terk edip yaya olarak kaçtı. Karanlıktan yararlanan Yusuf A izini kaybettirdi. Jandarma olay yeri çevresinde güvenlik çemberi oluşturdu. Günün aydınlanması ile birlikte aramalara başlayan ekipler Yusuf A’yı bir çalılığın arasında saklanırken buldular. Zanlılarla birlikte hırsızlıkta kullandıkları malzemeleri ele geçiren jandarma, ifadeleri alınan Yusuf A, Necdet D ve Orhan Y’i adliyeye sevk ettiler. 3 zanlı çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Tekirdağ T Tipi ceza evine gönderildi. 

 

DEPOLARI TUĞLALARIN ARASINA SAKLAMIŞLAR

 

Zanlılar, yol kontrollerinde yakalanmamak için kamyona yaptıkları depoların yanına ve üzerine tuğla yüklemeleri jandarmayı bile şaşırttı.