ENKÇÜ Gözyaşları Arasında Uğurlandı

ENKÇÜ Gözyaşları Arasında Uğurlandı

Yayınlama: 05.05.2015
226
A+
A-

 

ENKÇÜ Gözyaşları Arasında Uğurlandı

 

Köpeğini kurtarmak isterken ölen Cihangir gözyaşları toprağa verildi


İzmir’de dibe batan köpeğini kurtarmak için girdiği havuzda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden 28 yaşındaki Cihangir Enkçü memleketi Tekirdağ’da gözyaşlarıyla toprağa verildi.

 

Olay, geçen pazar günü Buca Belenbaşı köyünde meydana geldi. Bir gıda firmasının satış bölümünde çalışan 28 yaşındaki Cihangir Enkçü, hafta sonu kahvaltısı için eşi Sehen Enkçü, 6 arkadaşı ve çok sevdiği labrador cinsi Nigra isimli köpeği ile Belenbaşı’nda bir kahvaltı salonuna gitti. Enkçü ve arkadaşları kahvaltı yaparken, köpeği havuza girip dibe çökerek gözden kayboldu. Çok sevdiği köpeğini kurtarmak için havuza giren Cihangir Enkçü elektrik akımına kapıldı. Cihangir Enkçü’ün altı ay önce Seher Enkçü ile Tekirdağ’da dünya evine girdikten sonra İzmir’e taşındığı öğrenildi.Enküçü’ün Kahvaltı için gittikleri İşletmenin havuzdaki elektriği kesmesinin ardından arkadaşları tarafından havuzdan çıkarılan Enkçü kaldırıldığı Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Ailesi tarafından alınan cenazesi bugün memleketi Tekirdağ’a getirildi.

 

Hayatını kaybeden Cihangir Enkçü için Tekirdağ Hz. Ebubekir camiinde cenaze namazı kılındı. Enkçü cenazesi yakınlarının gözyaşlarıyla eski mezarlıkta toprağa verildi.