TEKİRDAĞ İMAMHATİP MEZUNLARI BULUŞTULAR

TEKİRDAĞ İMAMHATİP MEZUNLARI BULUŞTULAR

Yayınlama: 18.08.2014
465
A+
A-

 

TEKİRDAĞ İMAMHATİP MEZUNLARI BULUŞTULAR


 

Tekirdağ İmam hatip lisesinin 1967 yılında kuruluşundan bu güne mezun olanların her yıl düzledikleri buluşma günü bu gün Tekirdağ Muratlı caddesi imam hatip lisesi bahçesinde çok yoğun katılımla yapıldı.

 

 

 


Ak parti Genel başkan yardımcısı seçim işleri başkanı Prof. DR. Mustafa Şentop, ilk kurucu okul müdürü, okuldan yetişen çok değerli bürokratlar, iş adamları ve mezunların katıldığı buluşmada anılar tazelenerek hatıra fotoğrafları çektirildi.Yapılan buluşmada dualar eşliğinde ikramlar yapıldı. Tekirdağ İmam Hatip lisesi yaşatma derneği başkanı Faruk Ateş, Şahabettin Öztürk, İlyas Tolgay,Hamdi Sarıer,Rahmi Yeğittekin, Tekirdağ İl Müftüsü Mahmut Gürlen, Recep Özden, Veysel Çalık, Abdullah Şenol, Erdoğan Orhan , Efrahim Balım, İl millieğitim müdürü Halis İşler, İl sağlık müdürü Yavuz Albayrak, Ferhat Varlık, Fevzi Kıran, Şevki Ülker, ilim yayma vakfı başkanı Bayram Meral, Av. Mehmet İşcan, Kamil Günay,Ak parti il başkan yardımcısı Hüseyin Sivri, İmam Hatip mezunları dernek başkanı Hüseyin Ertaş, Abdullah Şenolat ve çok sayıda mezunlar bir araya geldiler.


 

“YAZI TAHTAMIZ DAHİ YOKTU”


 

Tekirdağ İmam Hatip Lisesinin Kurucu Müdürü Sebahattin Öztürk “Bu Okulun ilk temelini atan benim, 15 Ekim 1967 de göreve başladım. Göreve başladığım gün şu okulun bahçesi bir adam boyu toprakla yığılıydı. Bir tek katımız vardı bir tek müdür odası öğretmenler odası yoktu, 3 tane sınıfım vardı yazı tahtaları da bembeyazdı. Bir öğrencimle gece elbiselerimizi çıkardık 2 gün boyunca onları boyadık, yazı tahtası haline getirdik.  Öğretmenlerimin odası yoktu ve benim odamda oturuyorlardı yada koridorda dolaşıyorlardı. Okula böyle başladık böyle günler geçti. Ne Kırtasiyemiz vardı ne kömürümüz ne de paramız hiçbir şeyimiz yoktu. Yağmur yağdığı zaman tek kat olduğu için üstte ne varsa aşağıya inerdi, çocuklar yazılı olurken duvarlara yaslanıp altına kitap koyarak yazılıları olmaya çalışırlardı. Oradan bu günlere gelindi o çileler acılar çekildi. 3 sene boyunca bütün trakyayı dolaşmak suretiyle dürüst bir şekilde para topladık,Bu okul böyle yapıldı. 3 Sene sonra okulun bütün işleri tamiratı tadilatı bittiği zaman askere gitmek üzere ayrıldım ve aşağı yukarı 10 sene önce geldim buraya mezunlar gününe o günden sonra hastalıklar nedeniyle nasip olmadı. Bugün tekrar aranızdayım.” Dedi.


 

“İMAM HATİP LİSELERİ RÖNESANS ÇAĞINI YAĞIŞIYOR”


 

Tekirdağ İmam Hatip Lisesinin bahçesinde gerçekleşen Mezunlar buluşma gününe katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop “Bu Mezunlar gününün başlangıcından itibaren belli bir süre devamlı geldim fakat son 2 veya 3 yıldır gelemiyordum bu bakımdan bir kesinti oldu. Burada son katıldığım toplantıya nazaran daha geniş bir katılım olduğunu görüyorum ve bundan da mutluluk duyuyorum. Ben Tekirdağ İmam Hatip Lisesinden 1986 da mezun oldun daha sonra Boğaziçi Üniversitesinde Siyaset bilimi okudum arkasından Hukuk fakültesine girdim oradan da mezun oldum sonrasında Marmara Hukuk Fakültesinde de akademisyenliğimiz devam etti. Tabi bizim dönemde sonrasında birkaç dönem daha İmam Hatip liselerinden mezun olanların bir hayli yüksek puanlar aldığı iyi yerlere girdiği dönemler, Şuanda Hukuk Fakültesinden, Siyasal bilgiler fakültesinden mezun arkadaşlarımız var bir hayli. Şuanda İmam Hatip Liseleri için Rönesans çağını yeniden doğuş çağını yaşıyoruz. İmam Hatip liselerinde hem sayıca bina sayısı okul sayısı olarak artması hem öğrenci sayısı olarak artması hem de kalite olarak artması yönünde ciddi çalışmalar var. Hatta bununla ilgili özel bir hukuki bir düzenleme de yapıldı.” Dedi.