İlçe Halkı Kaymakamına Sahip Çıktı

İlçe Halkı Kaymakamına Sahip Çıktı

Yayınlama: 26.06.2015
368
A+
A-

 

İlçe Halkı Kaymakamına Sahip Çıktı

 

 

İlçenin sevilen ve başarılı Kaymakamı, Mahmut Hersanlıoğlu'nun beklenmedik şekilde Hatay Vali yardımcılığına tayin edilmesi haberinin ardından İlçe halkı ve Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, CHP Tekirdağ Milletvekili Adayı İlhami Özcan Aygun, Muratlı Belediye Başkan Yardımcısı Güler Aktaş, CHP Muratlı İlçe Başkanı Ufuk Gençtürk, CHP İlçe Başkan V. Sedat Gürler, MHP Muratlı İlçe Başkanı İmdat Altıntaş, HEPAR İlçe Başkanı Oğuz Murat Şimşek, Muratlı Belediye Meclis Üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Ender Borucu, Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği Başkanı İbrahim Özyurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sıtkı Elfani, MURANDER Başkanı Burhan Sezgin, Muratlı Yesevi Ocakları Başkanı Ejder Zaralı, Ülkü Ocakları Başkanı Necip Gür, Cem Vakfı Başkanı Bekir Altuntaş, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Bekir Aktaş, Karadenizliler Derneği Başkanı Özcan Özdemir, eski Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Yazıcı, Tekirdağ Yeni Haber Gazetesi sahibi Ersin Bilmeç, eski MHP İlçe Başkanı Yüksel Doğan, Aktaş İnşaat sahibi Kerem Demir, Yurt Partisi İlçe Başkanı Murat Kutbay, Avukat Bahar Meriç, Özdağ Palet sahibi Halil Dağ, muhtarlar, Aşağısevindiklispor Başkan Yardımcısı Mustafa Erşen, Avukat Görkem Varol, Lüleburgaz barosundan Avukat Bekir Arda, eski Avcılar Derneği Başkanı Rasim Alpsoy, CHP Gençlik Kolları Başkanı Zafer Gür ve Bağımsız Türkiye Partisi Muratlı İlçe Başkanı Hasan Serdar ile çok sayıda vatandaş, partili ve stk üyesi bir yürüyüş düzenledi.

 


Belediyeden Hürriyet Meydanı’na kadar yürüyen vatandaşlar, Atatürk heykeli önünde basın açıklaması düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile start alan programın sunuculuğunu HEPAR Muratlı İlçe Başkanı Oğuz Murat Şimşek yaptı. Şimşek; “Sayın Kaymakamımız Mahmut Hersanlıoğlu’nun daha bir çok yarım kalan ve yapacağı hizmetler var. Bu mübarek Ramazan ayında sürpriz şekilde sürgün gibi tayini çıkartılan Kaymakamımızın el birliği ile ilçemizde kalmasını istiyoruz. Burada toplanan arkadaşlarımızın, büyüklerimizin, küçüklerimizin bir çoğu bu sıcağa, oruca rağmen geldiler. Hiçbir siyasi parti ve dernek ayırmaksızın hepimiz burada toplandık. Bu da Mahmut Hersanlıoğlu’na olan sevgimizin somut bir göstergesidir. Biz Muratlılılar olarak Kaymakamımızın burada kalmasını ve yarım kalan işlerine devam etmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 


Daha sonra krüsüye gelerek konuşan Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, “Atatürkçü, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için çalışan, yüreği vatan ve millet sevgisi ile dolu Kaymakamımız hiçbir gerekçe olmadan, sözde geçici görevlendirme; özde sürgünle tayin edildi. Tayin zamanına bir ay kalmasına rağmen, keza bizler onun bir yıl daha kalmasını beklerken ve umarken, adeta cezalandırılmıştır. Muratlımızda tüm kalplerde sevgi ve kardeşlik yumağı oluşturan, özellikle Muratlı Meslek Yüksekokulu’nun temellerinde de en büyük harcı bulunan, Muratlı’ya hizmet etmek için tüm çabasını harcayan Kaymakamımızı geri istiyor, görevine Muratlımızda devam etmesini diliyoruz. Devamlı milli iradeye saygı duyulmasını isteyenler, önce bu saygıyı kendileri göstermeli ve bir an önce Kaymakamımızı geri göndermeliler. Bu uğurda yasal ve meşru tüm haklarımızı kullanacağımızı ve her türlü demokratik ve yasal mücadelemizi sürdüreceğimizi kamuoyuna sizler adına saygıyla duyururuz” açıklamasında bulundu.

 


DUYGSAL ANLAR YAŞANDI

 

Hürriyet Meydanı’ndan Hükümet Konağı önüne yürüyen bölge halkı, alkışlarla Hersanlıoğlu’nu davet etti. Kalabalık Muratlı halkını karşısında gören Hersanlıoğlu, duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarını tutamadı. Kısa bir teşekkür konuşması yapan Hersanlıoğlu; “Muratlı Kaymakamlığı sürecinde, meslek hayatımın en güzel günlerini geçirdim. Bunu defalarca söyledim; Muratlı ahlaklı, edepli insanların şehri. Ben Muratlı Kaymakamı olarak sizlerden çok memnunum. Hakkınızı helal edin. Hayatımın önemli safhalarından biri Muratlı benim için. Üçüncü evladım burada dünyaya geldi. O da bir Muratlılı. Ben de kabul ederseniz Muratlılıyım bundan sonra. Nerede olursam olayım, bir Muratlılı’nın başımın üstünde yeri var. Allah hepinizden razı olsun. Demokratik tepkinizi dile getirdiniz, beni onure ettiniz. Sağ olun, çok teşekkür ediyorum” dedi.