Telefonla Görüntü Çeken Hükümlü Yakını Gözaltına Alındı

Telefonla Görüntü Çeken Hükümlü Yakını Gözaltına Alındı

Yayınlama: 03.07.2014
486
A+
A-

 

Telefonla Görüntü Çeken Hükümlü Yakını Gözaltına Alındı

 

 

Tekirdağ adliyesi 3. asliye cezada görülen duruşmayı salon penceresine koyduğu cep telefonu ile video çeken hükümlü yakını, Ali. H.K savcılık talimatı ile gözaltına alındı. Cep telefonuna el konulan Ali.H.K polis merkezine götürüldü.


 

 

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ 1. Nolu F.Tipi cezaevinde TKP/ML (TİKKO) davasından ağırlaştırılmış müebbet cezası yatan ve örgütün bombacısı olduğu ileri sürülen, Ali Gülmez’in yakını Ali. H. K duruşmanın başlaması ile iddiaya göre cep telefonunu duruşma salonunun penceresine koyarak video kaydetti. Salonda görevli jandarmaların durumu fark etmesi üzerine adliye polisi cep telefonunda yaptığı incelemede video kaydedildiğini belirledi. Savcılık talimatı ile gözaltına alınan Ali. H.K ‘ın cep telefonuna da incelenmek üzere ek konuldu.


 

YAKINLARI İLE POLİS ARASINDA ARBEDE YAŞANDI


 

Cep telefonu ile yasak olan noktada video kaydı yaptığı gerekçesi ile gözaltına alınan Ali. H. K polis merkezine götürülmek istenince Adliye’ye beraber geldikleri öğrenilen 3 bayan hükümlü yakını ile görevli polisler arasında adliye çıkışında arbede yaşandı. Görevli polisler hükümlü yakınlarının kendilerine mukavemet gösterip küfür ettiklerini ileri sürerek şikâyetçi olurken, karşı tarafta biz suç işlemedik. Ali Gülmez’i yıllardır görmüyorduk. Bu yünden videoya kaydetmek istedik.  Polisler bizi darp ettiler. Şikâyetçiyiz dediler.