Hizmet-İş Sendikası Tekirdağ İl Başkanlığı Açıldı

Hizmet-İş Sendikası Tekirdağ İl Başkanlığı Açıldı

Yayınlama: 23.02.2016
346
A+
A-

 

Hizmet-İş Sendikası Tekirdağ İl Başkanlığı Açıldı

 

Kısa bir süre önce kurulan ve taşeron işçilerin sendikası olan Hizmet-İş sendikası Tekirdağ İl Başkanlığının açılışı gerçekleştirildi.


Tekirdağ'ın merkez ilçesi Süleymanpaşa'da açılan Hizmet – İş İl Başkanlığına Elif Özkök getirildi. Hüseyin Pehlivan caddesi üzerinde açılan Hizmet-İş Sendikası Tekirdağ İl Başkanlığının açılış törenine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Hizmet-İş Geneel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ve Sendika üyeleri katıldı. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Hak-İş Tekirdağ İl Başkanı Elif Özkök ''   Sendikamızın açılışının işçi arkadaşlarımıza ve Tekirdağımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum'' dedi.

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/7Pxwfx3hAVU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


'' İŞ KOLUMUZDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ ''


Hak- İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir Tekirdağ'da gerçekleşen açılışta sendika üyelerine seslenerek; ''  Değerli kardeşlerim biliyorsunuz ki Hak-İş sendikası kurulduğu günden bu yana önce insan, önce emek diyerek sendikacılıkta Türkiye'nin zirvesine çıktı, kendi iş kolumuzda Türkiye birincisiyiz. Arkadaşlar sizler bizim yanımızda durduğunuz müddetçe, taşeron şirketlerde çalışan arkadaşlar bizleri terk etmediği sürece inşallah göreceksiniz gün gelecek toplu iş sözleşmesinide yapacağız, bu kadroya da sizleri alacağız bundan kimsenin şüphesi olmasın. '' dedi.

 


''BİRLİK VE BERABERLİK İLE AŞACAĞIZ''


Ülkenin zor günlerden geçtiğinin altını çizen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan; ''  Bizler emeğin hayırlı uğurlu olduğuna inanan insanlarız. Sizlerin emeklerinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Ülkemizin zor günler geçirdiği şu günlerde sizlerle birlik ve beraberlik içerisinde bu zor günleri aşacağımıza inanıyorum. Sendikanın açılışının işçi arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum.'' diyerek sözlerini noktaladı.


Konuşmaların ardından sendika üyeleri ve katılımcılar Tekirdağ İl Başkanlığının açılış kurdelesini kestiler.