MOTORKROS ŞAMPİYONASINA KAYITLAR BAŞLADI

MOTORKROS ŞAMPİYONASINA KAYITLAR BAŞLADI

Yayınlama: 03.04.2014
247
A+
A-

 

MOTORKROS ŞAMPİYONASINA KAYITLAR BAŞLADI

 

Hayrabolu'da Yapılacak Doğu Avrupa ve Türkiye Motorkros  Şampiyonasına Kayıtlar Başladı


 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından düzenlenen ve aynı anda yapılacak Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonası Genel Klasman 1. Ayak yarışmasına kayıtlar online olarak başladı.


 

TMF Resmi web sayfasından yapılan yazılı açıklamada, Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde 12-13 Nisan tarihlerinde Hayrabolu Gölet’i mevkiindeki Belediye Motorkros parkurunda yapılacak yarışmalara Federasyonun resmi internet sitesi üzerinden de yapılabileceği bildirildi.


 

Seyir zevki ve yaşattığı heyecanla motor sporlarının en gözde etkinliklerinden olan Doğu Avrupa ve Türkiye Motorkros Şampiyonalarının 12-13 Nisan tarihlerinde Tekirdağ ilinin Hayrabolu ilçesinde koşulacağı ifade edilen açıklamada, "Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı yarışlar Hayrabolu Motorkros Parkuru'nda yapılacak. Şampiyonada Avrupa'nın ve Türkiye'nin en becerikli, en korkusuz pilotları start demirine sıralanacak. Doğu Avrupa Motorkros Şampiyonası'nın 3. Ayak yarışı ile Türkiye Motorkros Şampiyonası'nda sezonun ilk yarışında Hayrabolu Motorkros Parkuru adeta motor sesleriyle şenlenecek" ifadeleri kaydedildi.


 

Ayrıca şampiyonaya Türkiye'nin tanınmış birçok motorkrosçusunun yanı sıra Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk ve Karadağ'dan gelecek sporcuların yarış severlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacağı belirtildi.


 

Yarışların, 12 Nisan Cumartesi günü teknik kontrollerin ardından antrenman ve sıralama turlarıyla start alacağı, 13 Nisan Pazar günü ise iki etap halinde yarışçıların, start demirine sıralanacağı kaydedildi.