ÖNCE İSYAN, SONRA FİRAR

ÖNCE İSYAN, SONRA FİRAR

Yayınlama: 17.08.2015
277
A+
A-

 

ÖNCE İSYAN, SONRA FİRAR

 

Tekirdağ Göç İdaresi il Müdürlüğü’ne ait Kayı mahallesinde bulunan toplama merkezinde geçtiğimiz günlerde İŞİD üyesi oldukları ileri sürülen kişiler, Ülkelerine iade edilmemek için isyan çıkartmışlardı. Sayıları 30’u bulan İŞİD üyelerinden 4 kişi toplama merkezinin tel örgülerini keserek firar ettiği öğrenildi.


İddiaya göre İstanbul'da IŞİD'e yönelik yapılan eş zamanlı operayonlar da,  Güngören, Başakşehir, Pendik ve Sultangazi'de İŞİD üyesi oldukları iddiası ile yakalanan 70 kişiden 30’u Tekirdağ Göç idaresine bağlı Kayı mahallesindeki merkeze gönderilmişlerdi.  Burada bir süredir iade işlemleri devam eden Dağıstan uyruklu olduğu öğrenilen 4 kişi, gece saat 03;30 sularında toplama merkezinin demirlerini ve tel örgüleri keserek firar ettiler.

 

BİRİ MAHALLE İÇERİSİNDE YAKALANDI

 

 

Tekirdağ merkez ilçesi Süleymanpaşa’ya bağlı Kayı mahallesi içerisinde bulunan toplama merkezinden firar eden şahıslardan biri, Mahalle sakinlerinin dikkati sayesinde saklandığı yerde yakalandı. Kaçan diğer 3 Dağıstan uyruklu İŞİD üyesinin aranmalarına devam ediliyor.


MUHTAR VE MAHALLELİ İSTEMİYOR

 

Öte yandan Mahallesinde bulunan kaçak göçmen toplama merkezinden kaçan kişilerin tehlikeli olabileceği yönünde şikayetini Emniyet yetkililerine ileten Muhtar Ahmet Söğüt: Toplama merkezinin Mahalesinde olmasından duyduğu rahatsızlığı belirterek,  Mahallelinin bu durumdan tedirgin olduğu söyledi. Bazı mahalle sakinleri ise En son yaşanan olaya değinerek konuyu şöyle özetlediler. “; Gece buradan kaçan kişilerin İŞİD üyesi oldukları söyleniyor. Biz burada huzursuzluk istemiyoruz. Bu adamlar terör örgütü üyesiymiş. Malımıza ve canımıza kast edebilirler” ifadelerini kullandılar.