GÖNÜLLÜ TORUNLAR DEDELERİNE SAHİP ÇIKIYOR

GÖNÜLLÜ TORUNLAR DEDELERİNE SAHİP ÇIKIYOR

Yayınlama: 08.05.2014
195
A+
A-

GÖNÜLLÜ TORUNLAR DEDELERİNE SAHİP ÇIKIYOR


 

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Gençlik Merkezi’nin ortaklaşa yürüttükleri Gönüllü Torunlar projesi gün geçtikçe daha da büyük kitlelere ulaşıyor.


 

Proje Kapsamında Tekirdağ Zübeyde Hanım Huzur Evinde kalan yaşlı dedeler ve ninelere Kura çektirerek Namık Kemal Üniversitesi öğrencileri arasından kendilerine gönüllü torunlarını seçtiler. Proje Kapsamında Zübeyde Hanım Huzur Evinde Kalan yaşlılara periyodik aralıklarla ziyaretlerde bulunan gönüllü torunlar kura da kendilerini seçen yaşlı dedelerini ve ninelerini yalnız bırakmıyorlar.


 

Gönüllü Torunlar  Dede ve Ninelerini Yalnız Bırakmıyorlar


 

 Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinin başlattığı ve Değirmenaltı Gençlik Merkezinin desteklediği Gönüllü Torunlar projesi hız kesmeden devam ediyor. Gençlerin İyilik Ağacı Projesi kapsamında 'Yaşlılara Yardım' konu başlığını içeren ziyarette nineleri ve dedeleri ile buluşan Gönüllü Torunlar, Değirmenaltı Gençlik Merkezinin müzik grubunun hazırlayıp sunmuş olduğu canlı müzik eşiğinde doyasıya eğlendiler. Proje Mimarı Gizem Yıldız ''Proje başladığından beri büyük ses getirdi ve Gönüllü Torun olmak isteyen birçok arkadaşımız projeye dahil oldu.Bize desteğini esirgemeyen Değirmenaltı Gençlik Merkezi Müdürüne ve Gençlik Liderlerine teşekkür ederim''dedi.